У подарунок – поїздка до Шабо

Екскурсію до Центру культури вина Шабо організував для активу територіальних громад Великомихайлівщини народний депутат України О.С.Пресман.  

Центр розташований за 70 кілометрів від Одеси, в селі Шабо Білгород – Дністровського районну, на так званій «виноградній широті», тобто на одній широті з такими кращими виноградниками світу, як Бордо і Бургундія. Виробництво об’єднує діюче високотехнологічне підприємство, стародавні винні підвали, дегустаційний зал, експозиції сучасного скульптурного та архітектурного мистецтва, а також Музей вина та виноробства. Поруч з комерційною – соціальна складова виробництва — підвищення в Україні культури пиття.

Розпочалося знайомство з історичним об’єктом винної культурної спадщини Європи із незвичайного, музичного фонтану Діоніса – символу Шабо. Затим  екскурсанти  провели незабутню подорож сторінками історії виноробства Бесарабського краю, стали свідками відродження давніх традицій, дізналися про таїнство виготовлення благородного напою. На гостей Шабо також чекали музейний лабіринт зі старовинними міфами про вино і дивовижною історією краю,старовинний “Королівський підвал”, створений понад 200 років тому французько-швейцарським переселенцями, в якому був А. С. Пушкін і румунський король Карол 1,  Хересний підвал, де в дубових бочках “дорослішає” унікальне вино – сухий херес, гігантські підземні сховища, розташовані на глибині п’яти і дев’яти метрів під землею, а також величний Коньячний двір із дубовими бочками для витримки благородних коньячних спиртів. Неприховане захоплення викликали унікальний Шампанський будинок для виробництва високоякісного ігристого вина класичним методом, сучасний цех холодного розливу, обладнання якого гарантує стерильність бутилювання та збереження природних властивостей вина. У ході екскурсії – перегляд кінофільмів про поселення Шабо  і його засновника Луї Тардана – швейцарського винороба і першого мера,  секрети вирощення винограду. Побували учасники екскурсії і у розташованому на території Центру фірмового магазину, де можна придбати продукцію ТМ “Шабо”, сувеніри. Родзинка екскурсійної програми – дегустація напоїв у Кришталевій залі та невичерпне джерело поезій і приказок у виконанні всезнаючого гіда Шабо. У подарунок від нього – крилатий вираз Омара Хаяма  про вино для наших  читачів:

Вино запрещено, но есть четыре “но”:

Смотря кто, с кем, когда и в меру ль пьет вино.

При соблюдении сих четырех условий

Всем здравомыслящим вино разрешено!

Після екскурсії гостей запросили до  ресторану “Шабський дворик”, що розташований прямо навпроти “Центру культури вина”. Справжня домашня кухня:  шашлик на виноградній лозі, овочі на грилі, лаваш з сулугуні та овеча бринза, узвар і лимонад власного приготування, а також соління з підвалу та натуральні червоні і білі вина ТМ “Шабо” довершили задоволення від відвідин виробництва справді європейського рівня.

–  Цент культури вина Шабо –  перлина світового виноробства і предмет гордості не лише мешканців Одещини, а  усієї країни. Як стало відомо під час екскурсії, головне кредо виробництва: «Інновація і традиція», тож тут є чому повчитися. Ми щиро дякуємо Олександру Семеновичу Пресману  за прекрасний подарунок і незабутні враження від чудової подорожі! – наголосили учасники поїздки.

М.Зубко

Читайте також