У Фрунзівці завершився районний етап фестивалю-конкурсу військово-патріотичної пісні «Дивограй»

“Співала душа, раділо серце…

Саме ці слова спадають мені на думку після перегляду програми завершального районного етапу фестивалю-конкурсу військово-патріотичної пісні «Дивограй», який відбувається в межах авторського проекту за ініціативи і підтримки народного депутата України Олександра Семеновича Пресмана, і присвячений 70-річчю визволення України від фашистських загарбників.

  

   Цього осіннього вересневого дня зала районного Будинку культури вигравала національними кольорами українського народу, а майстерно виготовлена композиція із квітів-оберегів маків – символу безмежності зоряного світу, краси та безневинно пролитої крові – на сцені підкреслили глибоку сутність свята. Символічні жовто-блакитні стрічки української державності, які водночас викликали гордість і сум, радість і сльози на очах, виднілись зокрема й на грудях народного депутата України Олександра Пресмана, голови райдержадміністрації І. Стебловського, його першого заступника О. Осійчука, голови районної ради В. Паровенката деяких глядачів, які прийшли підтримати учасників конкурсу. Прицьому у більшості присутніх у залі були також наявні шарфи із зображенням нашої давньої державної символіки, які роздавали при вході усім бажаючим.

     Власне фестиваль, як прийнято, розпочався з оголошення про його відкриття. Це здійснила струнка, тендітна, дивовижно чарівна дівчина – ведуча заходу – Ярослава Бородін, вбрана у вишиванку, червоні чобітки і з калиною у волоссі.

     Патріотично зворушливим і щиросердним виявилось виголошене народним депутатом звернення до всіх присутніх. Як зазначив Олександр Семенович, головним поштовхом у проведенні «Дивограю» стала потреба в об’єднанні через українську військово-патріотичну пісню України і українців, незалежно від політичних переконань, а головне – припинення і унеможливлення в подальшому кровопролиття на нашій святій землі. Урочисто винесений і гостинно вручений йому коровай вкотре підтвердив, що українці були і залишаються гостинним, миролюбним і  дружнім народом. Хліб-сіль – головна зброя українців. А відтак, я особисто впевнена, що на українській землі колоситися житу, пшениці, а серед колосся цвісти маку, бо так було і так завжди буде.

     З подихом у серці всі присутні спостерігали за виступами учасників. А вони, на диво, з’являлись на сцені в національних костюмах з українською орнаментальною вишивкою кетягів калини, винограду, листочків дуба, різноманітних геометричних фігур. А розпочали фестиваль гості з м. Одеси – гурт «Забава»,– які на високому професійному рівні виконали низку українських пісень.

     Потім розпочався власне конкурсний відбір. І линув виступ за виступом.Що не пісня – то Вкраїна-мати, то калина біля двору, то верба біля ставу, то тополя у полі, чорнобривці мами, то сини-соколики захищають Батьківщину, то подяка Богові за те, що ми народились і живемо в Україні…

     Не менш хвилюючим було вшанування воїнів-афганців, які проживають у нашому районі. Так, помічниця депутата ВР О. Пресмана  Валентина Крилова побажала їм та усім нам ніколи не бути на війні і лише миру і дитячого сміху у кожній домівці. А після цього вона вручила їм подарунки від народного депутата.

     Під час виконання пісень звучали музичні композиції, в яких містились хвилина мовчання, монолог-звернення до Вітчизни, синів, які не повернулись з війни. В глибокій скорботній тиші пролунала молитва за Україну. Та найбільше я була зачарована піснею «Чорнобривці» у майстерному, неперевершеному виконанні Миколи Чабана з Йосипівки. Щоразу слухаючи цю пісню, я, як і кожен з нас, бачу натруджені руки своєї матері і моє рідне село. Мимоволі вдивляючись в обличчя людей, я помічала сльози в їх очах, а також гордість за нашу Батьківщину та небачене прагнення захищати і просто любити її, працею і добром  примножувати мир на Землі…

     Одним словом, фестиваль відбувся на славу і вкотре довів, що Фрунзівщина – багата на таланти земля, а фрунзівці – співучі люди, бо кожна пісня виконувалась ними з великою любов’ю до людей і до Батьківщини. А тому й не дивно, що наш благодійник і спонсор Олександр Семенович Пресман нікого з учасників не залишив без подарунка, а переможцям вручив грошову винагороду і запросив їх на обласний етап фестивалю, який незабаром відбудеться у м. Одеса.

     Як відомий аматор народної творчості і просто українка, для якої народна пісня – це життя, висловлюю безмежну вдячність і низько вклоняюсь Олександру Пресману, всім організаторам-помічникам і учасникам пісенно-патріотичного фестивалю «Дивограй».

     Окремо звертаюсь до нашого народного депутата: Ви – наш промінь світла надії і розвитку Фрунзівщини. Ваше серце і вдень, і вночі відкрите для людей. Тож і наші серця переповнені любов’ю до Вас. Олександре Семеновичу, велике спасибі Вам за всі Ваші звершення і добрі справи на шляху до розбудови Української держави!

Олена Григоренко

смт. Затишшя

Читайте також