Депутатське звернення до Президента України, Прем’єр-міністра…(№337/154-1)

№337/154-1                                                                    “26” жовтня 2016 року

Президенту України
Порошенку П.О.

Прем’єр-міністру України
Гройсману В.Б.

Голові Національного агентства
України з питань державної служби
Ващенку К.О.

Голові Одеської обласної державної
адміністрації
Саакашвілі М.Н.

Депутатське звернення

Відповідно до розпорядження Президента України Порошенка П.О. від 10.09.2015 року № 704/2015-ри «Про призначення Д. Наталухи головою Комінтернівської районної державної адміністрації Одеської області» з 10 вересня 2015 року Наталуха Дмитро Андрійович очолює Лиманську (у мин. Комінтернівську) районну державну адміністрацію.

     Сприяння оновленню українського суспільства, вільного від корупції залежить від кожного громадянина держави, місія якого полягає у знешкодженні корупції у владі.

  У зв’язку із багаточисельними зверненнями до мене представників батьківських комітетів загальноосвітніх навчальних закладів Лиманського р-ну щодо невідповідності обійманій посаді голови Лиманської РДА Наталухою Д.А., державним службовцем VII рангу, із річним стажем держслужби, мною, двічі обраним народним депутатом України, разом із мешканцями населених пунктів вищезазначеного району відбулися зустрічі, на яких разом із громадськістю, керуючись діючим законодавством України про державну службу, про запобігання корупції, проаналізовано наявність/відсутність системності у роботі голови вищезазначеної райдержадмінісграції, тому що мешканці району висловлюють велику занепокоєність у зв’язку із оголошенням у ЗМІ головою Одеської ОДА Саакашвілі М.Н. Наталухи Д.А. як кандидата на обіймання посади першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації. У ході зустрічей з громадськістю Лиманського району встановлено:

   1. Несвоєчасне, повільне вирішення забезпечення керівництва району кадрами (проведення конкурсу щодо заміщення вакансії заступника голови Лиманської РДА, оголошеного Наталухою Д.А. у жовтні 2015 року, призвело до наступного результату: призначено заступника голови Лиманської РДА у березні 2016 року (через 5 місяців), першого заступника – у вересні 2016 року (через рік).

    2. Ігнорування виконання розпоряджень голови Одеської ОДА, відсутність у роботі Лиманської РДА публічності, прозорості, доступності:

       2.1. 01.06.2016 року ОДА опубліковано розпорядження від 26.05.2016 року № 321 /а-2016 «Про підготовку об’єктів житлово- комунального, паливно-енергетичного господарства та соціальної сфери області до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 років», терміном виконання якого визначено 15.09.2016 року. Так, в порушення пп. 2.7 п. 2 додатку до вищезазначеного розпорядження Наталухою Д.А. станом на 19.10.2016 року не забезпечено щомісячного інформування населення про стан підготовки об’єктів житлово-комунального господарства, паливно- енергетичного комплексу та соціальної сфери до роботи в осінньо- зимовий період 2016-2017 рр., що викликає обурення громадськості населених пунктів району, так як персональна відповідальність за своєчасне виконання заходів з підготовки до осінньо-зимового періоду, у т.ч. дитячих дошкільних установ населених пунктів, було покладено на голову РДА. Проте, на сьогоднішній день остання інформація на офіційному сайті Лиманської РДА з даного питання міститься за період 2015-2016 рр., що свідчить про відсутність контролю системи роботи структурних підрозділів, а саме, відділу розвитку інфраструктури та жи тлово-комунального господарства.

     2.2. 07.10.2016 року на сайті ОДА опубліковано розпорядження від 04.10.2016 року № 711/а-2016 «Про початок опалювального сезону 2016-2017 рр. у населених пунктах Одеської області». Однак, станом на сьогоднішній день офіційний сайт Лиманської РДА містить лише Розпорядження від 09.10.2015 року № 484/а-2015 про початок опалювального сезону 2015-2016 рр. у населених пунктах Комінтернівського р-ну.

        3. Відсутність комунікації і контролю структурних підрозділів з боку голови Лиманської РДА Наталухи Д.А. призвела до невиконання відділом освіти одного з основних його завдань – забезпечення соціального захисту, охорони життя, здоров’я і захисту прав учасників навчально-виховного процесу у загальноосвітніх навчальних закладах. Станом на 17.10.20 Г6 року жоден з навчальних закладів Лиманського р- ну не було підключено до опалювальної системи, що є грубим порушенням:     – Державних Санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх закладів і організації виховного процесу (ДСанПіН 5.2.008-01, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 року № 63 та погоджених Листом Міністерства освіти та науки України 05.06.2001 № 1/12-1459, призначених для керівників, працівників органів управління освітою і СЕС;

    – листа Міністерства освіти та науки України № 1/9-555 від 17.10.16 року щодо опалення навчальних закладів. Вищенаведені факти призвели до погіршення стану здоров’я учасників навчально-виховного процесу, який відбувався при температурі 10-13 градусів по Цельсію, та підвищення захворюванності на ГРВІ.

      Неспроможність керівника Лиманського району у виконанні покладених на нього завдань Президентом України, Урядом, головою Одеської ОДА, призводить до напруження соціально-економічного стану серед мешканців населених пунктів Лиманського району, свідчить про необхідність не підвищення на посаді Наталухи Д.А., а навпаки ставить під сумнів перебування його на посаді держслужбовця.

     На підставі вищевикладеного, керуючись Законами України «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», «Про запобігання корупції», звертаюсь до голови Національного агентства України з питань державної служби щодо прозорого, публічного визначення рівня професійності голови Лиманської районної державної адміністрації Наталухи Дмитра Андрійовича та унеможливлення його участі у конкурсі на посаду першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації.

     Про результати розгляду прошу Вас поінформувати мене у строки згідно чинного законодавства, та надіслати на адресу: 65032, м. Одеса, пр-т Шевченка, 4.

З повагою,

Народний депутат України 

О.С. Пресман

images-1
Полная версия обращения.

Читайте також