ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ, ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА… (№337/165-1)

№337/165-1                                                            «14 » листопада 2016 року

Президенту України
Порошенку П.О.

Прем’єр-міністру України
Гройсману В.Б.

Голові
Національного агентства України з
питань державної служби
Ващенку К.О.

Депутатське звернення

         З відповіді Одеської обласної державної адміністрації на моє депутатське звернення від 26.10.2016 року № 337/154-4 щодо неспроможності участі у конкурсі на посаду першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації Наталухи Д.А., стало відомо, що за результатами конкурсного відбору, Наталуху Д.А. визначено переможцем конкурсу на зайняття вищезазначеної вакантної посади.

      Доводжу до Вашого відома, що згідно із п. 2 Розпорядження Одеської обласної державної адміністрації від 01.08.2016 року № 516/А-2016 «Про оголошення конкурсу на посаду першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації», управлінню з питань персоналу апарату Одеської ОДА було доручено забезпечити оприлюднення оголошення про проведення конкурсу на офіційному веб-сайті облдержадміністрації та передати це розпорядження Міжрегіональному управлінню Національного агентства з питань державної служби в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі в установленому порядку.

      Незважаючи на порушення ч. 2 ст. 23 Закону України «Про державну службу»:  (… Суб’єкт призначення або керівник державної служби забезпечує оприлюднення та передачу центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері державної служби, наказу (розпорядження) про оголошення конкурсу та його умови в електронній формі не пізніше наступного робочого дня з дня підписання відповідного наказу (розпорядження),  з боку управління з питань персоналу апарату Одеської ОДА, яке опублікувало розпорядження на офіційному веб-сайті 04.08.2016 року,  Міжрегіональним управлінням Національного агентства України з питань державної служби в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, в порушення ч. 3 ст. 23 Закону України «Про державну службу», пунктів 2, 10 Положення про міжрегіональні управління Національного агентства України з питань державної служби в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого Наказом Національного агентства України з питань державної служби 21 травня 2015 року № 98, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 травня 2015 року № 600/27045, не було поінформовано  Одеську облдержадміністрацію про невідповідність розпорядження чинному законодавству в частині строку  його оприлюднення, та необхідність приведення його у відповідність до  діючого Закону  України «Про державну службу».

      Навпаки,  з відповіді Одеської ОДА : « Міжрегіональним управлінням Національного агентства України з питань державної служби в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі було видано наказ від 22.08.2016 року № 75/01-05 «Про створення конкурсної комісії на заміщення вакантної посади першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації»».

      З  листа  Одеської ОДА: « Відповідно до рішення голови Одеської обласної державної адміністрації конкурс на посаду першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації проведено з 29 серпня по 08 вересня 2016 року. За результатами конкурсного відбору переможцем конкурсу визначено Наталуху Дмитра Андрійовича. Інформація про переможця конкурсу на зайняття вакантної посади першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації була розміщена 12 вересня 2016 року на офіційному веб-сайті Національного агентства України з питань державної служби у встановленому законом порядку».

      Проте, станом на 12 листопада 2016 року, на офіційному веб-сайті Національного агентства України з питань державної служби,  інформація щодо переможців конкурсу по Одеській області за 12.09.2016 року  скрита від публічного доступу, на відміну від результатів переможців інших конкурсів.

      На підставі вищевикладеного, надісланих раніше  на Вашу адресу депутатських звернень від 26.10.2016 року, від 09.11.2016 року щодо недотримання державним службовцем, головою Лиманської районної державної адміністрації Одеської області чинного законодавства України, керуючись Законами України «Про статус народного депутата України», «Про державну службу», з метою недопущення порушення Законів України, прошу:

  1. В рамках чинного законодавства, відповідно до нормативно-правових актів, у встановлений чинним законодавством термін, врегулювати порушене мною питання щодо неправомірності проведеного конкурсу на зайняття вакантної посади першого заступника голови Одеської обласної державної адміністрації.
  2. Вжити заходів щодо приведення роботи Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі у відповідність до вимог чинного законодавства «Про державну службу», інших нормативно-правових актів, які регламентують роботу даного органу.

 Надати відповідь у встановлений чинним законодавством термін, а також надіслати  копії матеріалів щодо розгляду  порушених у відповідних депутатських зверненнях питань стосовно перебування на посаді голови Лиманської райдержадміністрації Наталухи Д.А., на адресу: 65032, м. Одеса, пр-т Шевченка, 4, каб. 205.

З повагою,
Народний депутат України                                                    О.С. Пресман

images-1
Полная версия обращения
images-1
Ответ ОДА на 337/154-4