ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ (№337/224)

№337/224                                                                         « 6» березня 2017 року

Голові Центральної виборчої комісії
Охендовському М.В.

Голові
Державної архівної служби України
Барановій Т.І.

Депутатське звернення в порядку ст. 16
Закону України “Про статус народного депутата
України”

За повідомленнями ЗМІ у мережі Інтернет вночі з 28 лютого на 01 березня 2017 року у м. Роздільна невідомими було викрадено виборчу документацію по виборам народних депутатів України 2012 року і позачерговим виборам народних депутатів України 2014 року.

Заступник голови Роздільнянської районної ради С. Крилов  поінформував журналістів,  що  документи було викрадено з непристосованого приміщення кінотеатру “Ювілейний”, яке використовувалося як “тимчасовий архів”. Завідуючий відділом зі справ майна виконавчого апарату Роздільнянської районної ради М. Платіка додав, що документи повинні були зберігатися в трудовому архіві районної ради, проте,  там для них не вистачало місця”.

Постановою Центральної виборчої комісії від 12 березня 2012 року № 46 затверджено “Порядок передачі окружними виборчими комісіями з виборів народних депутатів виборчої та іншої документації на зберігання до архівних установ”.

Відповідно до Порядку: “Після офіційного оприлюднення результатів виборів народних депутатів України окружні виборчі комісії передають виборчу та іншу документацію до архівних установ згідно із цим Порядком”.

Відповідно до пункту 1.8. вищезазначеного Порядку: “Відповідальність за збереження виборчої документації до передачі її на архівне зберігання покладається на голову (заступника голови) і секретаря відповідної дільничної та окружної виборчої комісії”.

Відповідно до пункту 1.5. Порядку: “Окружні виборчі комісії передають на зберігання до відповідних місцевих архівних установ, створених органами влади Автономної Республіки Крим, місцевими органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування, документи з особового складу та виборчу документацію тимчасового зберігання…”

Керуючись Конституцією України, ЗакономУкраїни “Про статус народного депутата України”, з метою недопущення у подальшому безвідповідального ставлення до збереження архівної документації,

прошу, –

  1. Надати роз’яснення щодо відповідальності за збереження виборчої документації після передачі її на архівне зберігання,передбаченої чинним законодавством України, а також поінформувати про правові підстави, які могли надати право використовувати непристосоване приміщення (у даному випадку кінотеатру “Ювілейний”) у якості “тимчасового архіву” (у даному випадку “тимчасовий” дорівнює п’яти рокам) для зберігання виборчої документації.
  2. Поінформувати про відповідальність посадових осіб відповідних місцевих архівних установ, органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, передбачену за порушення чинного діючого законодавства України в частині зберігання виборчої документації.
  3. Надіслати відповідь про розгляд депутатського звернення в строк, визначений Законом України “Про статус народного депутата України”.

З повагою,

Народний депутат України                                                     

 О.С. Пресман

Полная версия обращения

Читайте також