ДЕПУТАТСЬКЕ ЗВЕРНЕННЯ (№337/225)

№337/225                                                                         « 6» березня 2017 року

Президенту України
Порошенку П.О.

Прем’єр-міністру України
Гройсману В.Б.

Міністру внутрішніх справ України
Авакову А.Б.

Депутатське звернення в порядку ст. 16
Закону України “Про статус народного депутата
України”

З метою організації і здійснення перевірки фінансово-господарської діяльності КП “Облтрансбуд” мною в порядку статті 16 Закону України “Про статус народного депутата України” 12 січня 2017 року  були направлені депутатські звернення на адреси Міністерства Внутрішніх справ України,  НАБУ,  Південного офісу Держаудитслужби України (копія додається).

З отриманих відповідей з’ясовано наступне:

  1. НАБУ (лист від 27.01.2017 р. № 02-206/3525): викладену у моєму зверненні інформацію буде використано для попередження, виявлення та припинення можливих фінансових корупційних правопорушень на комунальному підприємстві “Облтрансбуд” в межах компетенції Національного бюро.
  2. МВС України (лист від 16.02.2017 р. № 2140/01/14-2017): за повідомленням Національної поліції України, управлінням захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України та ГУ Національної поліції в Одеській області в межах компетенції здійснено розгляд викладених у депутатському зверненні відомостей. За результатами розгляду слідчим відділом Приморського відділу поліції в м. Одесі ГУ Національної поліції в Одеській області відомості про кримінальне правопорушення 08.02.2017 р. за № 12017160500000671 внесено до ЄРДР з правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. На цей час у зазначеному кримінальному провадженні здійснюється досудове розслідування в порядку, установленому Кримінальним процесуальним кодексом України. Про прийняте за результатами досудового розслідування процесуальне рішення його учасників буде поінформовано вказаним вище слідчим відділом відповідно до ст. 111 (Поняття повідомлення у кримінальному провадженні) КПК України.

Звертаю Вашу увагу, що в порядку КПК України, Приморським ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за № 1201716050000235 від 13.01.2017 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що управлінням з майнових відносин Одеської обласної ради були проведені закупівлі і укладено договір на загальну суму 6039967,00 грн. При цьому, до зведеного кошторису внесені проектні роботи на об’єкти, які вже відбудовані в рамках виконання договору про закупівлю робіт за державні кошти.

Розгляд клопотання у суді провели без виклику представників управління з майнових відносин Одеської обласної ради ,оскільки існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.

Проте, з двох наступних відповідей з’ясовано інше:

  1. Південний офіс Держаудитслужби України (лист від 16.02.2017 р. № 15-06-21-11/2368):

– отримано листа Управління в Одеській області Департаменту захисту економіки НПУ про розгляд мого звернення щодо порушень вимог чинного законодавства України посадовими особами КП “Облтрансбуд” під час провадження господарської діяльності;

–  буде направлено до Держаудитслужби України пропозиції щодо включення до Плану контрольно-ревізійної роботи на ІІ квартал 2017 року ревізію фінансово-господарської діяльності КП “Облтрансбуд”.

  1. Одеська обласна рада (лист від 22.02.2017 р. № 488/01/03-30/334):

– отримано листа від  Департамента захисту економіки управління в Одеській області Національної поліції України (лист від 06.02.2017 р. № Деи-9 ), який  переадресував  моє звернення щодо фінансово-господарської діяльності та додержання чинного законодавства України комунальним підприємством “Облтрансбуд” від 12.01.2017 року № 337/202-1;

– Одеською обласною радою 14 лютого 2017 року надано доручення № 488/01/03-30 управлінню з майнових відносин обласної ради розглянути моє депутатське звернення;

– управлінням з майнових відносин Одеської обласної ради (щодо якого до ЄРДР занесено відомості про кримінальні правопорушення ч.1, ч. 3 ст. 191 КК України) з метою всебічного розгляду звернення направлено лист до комунального підприємства “Облтрансбуд” щодо надання інформації стосовно порушених питань;

– за результатами отримання відповідної інформації від комунального підприємства “Облтрансбуд” обласною радою буде підготовлена відповідь із порушених мною питань.

 

Викладена вище інформація демонструє, що управління захисту економіки в Одеській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України та ГУ Національної поліції в Одеській області в межах компетенції для здійснення перевірки, у даному випадку, КП “Облтрансбуд”, надають доручення щодо її здійснення особисто об’єкту перевірки.

Керуючись Конституцією України, Законом України “Про статус народного депутата України”, з метою недопущення корупції, а також з метою визначення компетентними органами  щодо фінансово-господарської діяльності КП “Облтрансбуд”, –

в и м а г а ю:

  1. Організації і здійснення ревізії фінансово-господарської діяльності КП “Облтрансбуд” із інформуванням про її  конкретні строки проведення.
  2. Доведення інформації щодо питань порушених у моєму депутатському зверненні щодо діяльності вищезазначеного КП “Облтрансбуд” до відома громадськості.
  3. Притягнення посадових осіб КП “Облтрансбуд” до відповідальності згідно із чинним законодавством України.
  4. Надати інформацію про правові підстави для делегування мого депутатського звернення працівниками Національної поліції України на адресу Голови Одеської обласної ради, а також копію відповідного листа від 06.02.2017 р. № Деи-9.
  5. Вжити дієвих заходів щодо недопущення безвідповідального ставлення до розгляду депутатських звернень з боку відповідних посадових осіб.
  6. Про розгляд депутатського звернення прошу поінформувати у встановлений чинним законом строк.

З повагою,

Народний депутат України                                                     

  О.С. Пресман

Полная версия обращения

Читайте також