Розмова «по-душам» з Кучурганською громадою.

6 липня, під час робочої поїздки, народний депутат України Олександр Семенович Пресман прибув в село Кучурган. Мета поїздки – Кучурганська школа, з колективом і батьківським активом якої народного депутата пов’язує багаторічна плідна діяльність. Кучурганська  ЗОШ  фактично стала першою, в переліку добрих справ фонду «Творю добро» в Роздільнянському районі.

     Тоді для людей було не зрозуміло, як і чому Олександр Семенович виділяє  особисті кошти на будівництво теплих туалетів та умивальників в Кучурганській  школі. Хтось навіть  вважав це передвиборчим піаром. Але пройшли вибори, пройшли і другі, а фонд «Творю добро» ні на день не припинив свою роботу, розширюючи проекти і програми, охоплюючи все нові сфери життя людей, вирішуючи наболілі багаторічні проблеми і покращуючи життя населення. Ось і сьогодні, Олександр Семенович приїхав до  Кучурганської  школи, що б передати другий транш фінансування, виділеного фондом «Творю добро» на капітальний ремонт, а фактично нове будівництво каналізаційного колектора школи.
      «Коли ви будували нам туалети, у мене просто совісті не вистачило сказати ще й про каналізацію. І так було зроблено дуже багато », – згадує директор школи Пашура Лариса Василівна. Прекрасні теплі туалети в школі функціонують і сьогодні. А крім цього  за ці роки було зроблено ще дуже і дуже багато корисного і для школи, і для села. До того ж школярі села Кучурган завжди в перших рядах в програмі «Канікули з Пресманом». Не забуті і дорослі, які регулярно беруть участь в  програмі «Канікули з Пресманом для дорослих». Але  сьогодні гостро постало питання каналізації в школі – і народний депутат зразу ж  підключився до вирішення проблеми.
Перший транш на будівництво каналізаційних колекторів був переданий ще в кінці навчального року, що дозволило відразу по закінченню шкільних занять, почати прокладку комунікацій. Сьогодні велика частина робіт вже виконана. Залишається начебто зовсім небагато, але цю роботу потрібно закінчити якісно і вчасно, а значить потрібні гроші – і на матеріали, і на оплату робіт. Сьогодні Олександр Семенович передає необхідні кошти представнику батьківського комітету школи, який контролює проведення робіт.
В актовому залі Кучурганської школи зібралося багато людей. На зустріч з народним депутатом прийшли не тільки представники батьківського комітету, а й члени педагогічного колективу школи, просто члени сільської громади. Всім хочеться поспілкуватися з Олександром Семеновичем, дізнатися останні новини, обговорити майбутнє села і району. Олександр Семенович звернув увагу людей на позитивні моменти децентралізації та необхідність проведення адмінреформи.  «У мене були сумніви на цей рахунок, – каже народний депутат, -« але досвід створення об’єднаних громад – Великомихайлівської і Красноселской, показали, що це дуже гарне і позитивне починання. Це вигідно і ефективно. Сьогодні ці об’єднані громади можуть похвалитися небувало великими бюджетами та новими розширеними можливостями. А так же вони отримали вагомі дотації з центрального та обласного бюджетів, що відкриває нові перспективи для поліпшення якості життя людей даного регіону ». Люди уважно слухають, беруть участь в обговоренні, діляться своїм баченням проблеми. Це розмова «по-душам» ,  спокійна та  сповнена довіри . Саме так і повинен спілкуватися зі своїми виборцями справжній народний депутат – що б чути думку людей, і в доступній формі доносити до них своє бачення  кожної проблеми.

А ще, народний депутат приніс людям добру звістку: виділені чималі кошти у кілька десятків мільйонів гривень на капітальний ремонт  дороги Градениці – Кучурган. Ремонти доріг місцевого та районного значення саме те, чого вже давно очікують люди. До того ж планується побудувати в Кучургані пункт контролю за вагою транспортних засобів, що будуть пересуватися новою дорогою. Адже мешканці впевненні, що саме великовантажний транспорт і є причиною пошкодження дорожнього полотна, адже дає  велике навантаження на асфальт, особливо в літні спекотні  місяці. Тож  роботу  вагового комплексу має контролювати саме громадськість села, його активісти. Люди гаряче  підтримали таку пропозицію.

Читайте також