В смт. Лиманське храмове свято.

12 липня смт Лиманське святкує День святих славних всехвальних первоверховних апостолів Петра та Павла.  В селищі вже кілька років поспіль будують храм присвячений саме цим святим апостолам, що їх день пам’яті припадає саме на 12 липня, бо саме в цей день вони прийняли святе мучеництво та   їх було страчено в  Римі.

Храмове свято це завжди значна подія для мешканців селища та району. Тож вже зранку віряни зібрались  на урочисту літургію до свого храму. Прибули й  гості з других районів  – представники духовенства та влади. Приїхав протоієрей Михайло  Чулей з храму пророка Іллі з села Ільїнка Біляївського району, протоієрей Олександр Судома  з нового храму Святителя Інокентія Одеського , що його  вже третій рік поспіль будує в Роздільній народний депутат України Олександр Семенович Пресман, протоієрей Іоанн Гуменяк з Захарівського храму Успіння Пресвятої Богородиці, що його раніше збудували на кошти благодійного фонду Олександра Пресмана «Творю добро», священики храмів Роздільнянського району, селищна голова  Лиманського  Євтодій Ольга Саввічна, голова громадської приймальні народного депутата України Олександра Пресмана в Роздільнянськім районі Нагорняк Галина Василівна та інші офіційні особи.

З міста Одеси, за особливим  дорученням народного депутата, привітати мешканців селища з храмовим святом, прибув помічник Олександра Семеновича  Сергій Василенко.  Крім теплих привітань та добрих побажань, що їх передав народний депутат вірянам селища, він привіз також щедрий дар від благодійного фонду Олександра Пресмана «Творю добро»   – значну  фінансову допомогу на будівельні оздоблювальні  роботи  фасаду  селищного храму, яку Сергій Костянтинович передав безпосередньо  будівельникам.

Після урочистої літургії та хресної ходи, цілування хреста, урочистої  проповіді, вірян запросили до традиційної святкової трапези. За святковими столами багато було виголошено теплих слів подяки на адресу народного депутата України Олександра Семеновича Пресмана, що завжди підтримує православну віру у своєму регіоні, постійно допомагаючи всім храмам округу у вирішенні їх нагальних проблем, та будуючи нові церкви.  Проект фонду «Творю добро»  «З Богом в серці та добром у душі» що  включає дві програми – «Хай золотом сяють куполи», та « За Божим благословенням» шість років безперервно діє  на території округу.

За свою діяльність по зміцненню православної віри у своєму регіоні, за  постійну  благодійність та невтомну працю на благо православної церкви Олександр Прес ман був удостоєний багатьох вищих церковних нагород: ордена  Святителя Миколи Чудотворця, ордена преподобних Антоні та Феодосія Печерських (першого ступеня), ордена  Різдва  Христова (першого ступеня) , багатьох  грамот та подяк.

На знак вдячності  за турботу та  постійну   допомогу церквам округу присутні священики та віруючи  проспівали Олександру Семеновичу «Многая літа» .

Читайте також