Друзі зустрічаються на катамарані «Хаджибей».

Катамаран “Хаджибей”, відомий і улюблений багатьма одеситами і гостями міста, 29 липня перетворився в кращий, для двох сотень жителів Великомихайлівсього та Роздільнянського районів. майданчик для відпочинку. Примхи погоди, штормовий вітер спочатку намагалися втрутитися в плани людей вийти в море. Але потім негода відступила і “білий теплохід” попрямував в акваторію Одеської затоки.
Перед виходом в море, з прибулими з двох районів людьми, зустрівся “винуватець торжества”, – той, хто вже на протязі 6 років з великою повагою і турботою працює в своєму рідному 139-ому виборчому окрузі – народний депутат України Олександр Семенович Пресман.
Короткі привітання, рукостискання,обійми. Обов’язковий «перекус»- пиріжком з картоплею, від вдячних жителів, яких, схоже, Олександр Семенович всіх знає поіменно. І відразу, як то кажуть, до справи – Що вас хвилює, шановні? Чим живете-дихаєте? Які справи відбуваються? І, мабуть, головне питання, – Кому і чим я можу надати посильну допомогу? За це питання, як пізніше, під час круїзу, розкажуть люди, вони безмірно вдячні йому, оскільки, незважаючи на високий статус народного депутата, номер мобільного телефону Пресмана є, мало не у кожного. А ще справа в тому, що він завжди на нього відповідає, навіть, якщо дзвінок від незнайомця …
29 липня в плановий морський круїз, який щотижня здійснюють жителі виборчого округу №139 у рамках програми фонду «Творю добро» «Канікули з Пресманом для дорослих», а головне – людського бажання Олександра Пресмана подарувати людям радість, вирушили, залізничники, вчителі, медики, бухгалтери, сільські трудівники, працівники держструктур Великомихайлівського і Роздільнянського районів.
Сьогодні більшість відпочиваючих – працівники залізниці вузловій станції Роздільна-1, Роздільна – 2 і Раздельная- Сортувальна. Це не тільки керівництво, але й прості люди – шляховики, складачі поїздів, стрілочники, персонал станції та представники багатьох інших залізничних професій. Всіх їх, напередодні професійного свята, Дня профспілки залізничників і транспортних будівельників, запросив в цікаву поїздку народний депутат.
Не забуті і діти залізничників. Перша група дітей, чиї батьки працюють в ШЧ- Роздільна, тобто обслуговують станцію і всі транспортні шляхи цього осередку, вже побувала на «Канікулах з Пресманом» 28 липня. А 1 серпня в захоплюючу подорож відправляться діти залізничників зі станції Роздільна – Сортувальна. Такий подарунок, на додаток до традиційного офіційного привітання з професійним святом, підготував дітям і їх батькам Олександр Семенович Пресман.
Сьогодні на катамарані зібралися прості люди, зі своїми турботами, болями і радощами, зі своєю надією на краще. Зібралися, щоб на якийсь час забути про всі негаразди , відпочити, розвіятися, повеселитися.
Дружина складача поїздів на станції Роздільна Наталія Сирбу розповідає, що після закриття її рідного підприємства, заводу “Епсілон”, роботу втратила, тому поки вдома, виховує дочку школярку Яну, і живуть вони разом з її мамою на зарплату чоловіка. Так що про круїзи по морським просторам, не те, щоб не мріють, навіть не думають.
“Чоловік сьогодні на роботі, а нас от надіслав покататися і подихати морським повітрям. Радіємо, дуже вдячні організаторам. Подивіться на людей, – яке свято для них такі розваги!” – щиро пораділа ошатно одягнена жінка.
А ось Валентина з Великомихайлівського району вже рік, як безробітна, так що сподівається тільки на свої руки. Хоча раніше, як вона висловилася, “працювала начальником”.
“Добре, що такі заходи відбуваються. Є потім, що згадати. При нашому , особливо зараз, такому непростому та безрадісному житті. Завантаженості політикою і іншим негативом. Спасибі Олександру Семеновичу за такі свята” – сказав вона.
Як розповідає голова Великомихайлівської районного ради ветеранів, і за сумісництвом, помічник народного депутата України Олександра Пресмана, Валентина Гамар : “Протягом 6 років у нас в районі ми бачимо активну і дуже плідну діяльність народного депутата України Олександра Пресмана. У нього багато чудових проектів, які пов’язані з дітьми, і перегукуються з державною програмою “Діти-майбутнє України” і “Здорові діти- здорова нація”. Багато що робиться для наших дітей.
Крім цього, Олександр Семенович, як прекрасний сім’янин, турботливий батько, чоловік, а тепер ще й дідусь, багато працює над тим, щоб полегшити, а де і посприяти в поліпшенні праці і побуту жінок-матерів. Він розуміє, що жінки у нас – завжди самі зайняті члени суспільства. Сім’я, турботи по дому, городу та підсобному господарству змушують, що називається, служити своєму покликанню «берегині вогнища» цілодобово. Великомихайлівський район – сільськогосподарський.. Відірватися від домашніх справ важко».
Протягом 6 років депутат організовує особливо жінкам відпочинок в концерт-холі “Сади Перемоги” , ,поїздки до театру, в цирк, дельфінарій «Немо»,екскурсії на винзавод “Шабо” Бєлгород-Дністровського району . Але, всі очікування перевершує морський круїз на катамарані “Хаджибей” уздовж узбережжя Одеси.
Жителі Великомихайлівського району цього літа вже 5 разів побували на морській прогулянці. Не відстають від них і представники Роздільнянського району. Кількість екскурсантів, які вчинили морську прогулянку з початку сезону тільки з цих двох районів складає понад тисячу осіб. Це представники різних організацій та установ з районних центрів,співробітники районних адміністрації, районних і селищних рад, представники місцевого самоврядування та активісти сільських і селищних громад, медичні працівники, вихователі дитячих дошкільних установ, працівники сфери побутового обслуговування, бухгалтери, працівники торгівлі та представники інших професій – всіх не перелічиш.
У серпні в морську подорож на «Хаджибеї» відправляться ветерани – інтернаціоналісти, учасники бойових дій в АТО . А на початку вересня, в ознаменування нового навчального року, морську прогулянку здійснять вчителі шкіл округу.
“Стільки чудових вражень у людей після таких поїздок, люди настільки вдячні Олександру Семеновичу, що важко висловити, емоції переповнюють . Вони просять передати депутату найтепліші і найкращі побажання, успіхів, сил і здоров’я на благі справи, які він творить. Адже не випадково створений ним благодійний фонд так і називається “Творю добро”. Хочу сказати, що вперше за всі п’ятдесят літ діяльності в нашому районі депутатів спочатку радянської Верховної Ради, а тепер і Верховної Ради незалежної України у нас з’явився такий народний депутат, який стільки робить для нашого району. Низький йому уклін, здоров’я і щастя! “- сказала учасниця поїздки.

Читайте також