В селі Іллінка святкували храмове свято та день села..

2 серпня – день вшанування Святого Пророка Іллі – особливий день для села Іллінка Одеської області. Місцевий храм – Свято-Іллінський – в цьому році святкує своє 129-річчя. Свого часу це був єдиний храм на 11 навколишніх сіл. Але прийшли часи відновлення зневажених святинь, в селах стали будуватися церкви, і сьогодні Свято-Іллінський храм духовно опікує жителів 4-ох сіл Межліманья- (село Ковалівка, село Тихе, село Чоботарівка, селище Нова Ковалівка). Побудований в 1888 році, храм є безцінним історичним пам’ятником.
129 років тому цей храм був освячений Владикою Никонором Боруковічем. Назвати цю церкву сільською не повертається язик. Вона радує всякого приходить сюди чудовим зовнішнім і внутрішнім оздобленням, закликає прогулятися по упорядкованій території, і просто манить позолоченими куполами.
Також в цей день – день вшанування Святого Пророка Іллі святкується і свято села. Храм носить назву Пророка Божого Іллі та й село Іллінка носить назву Іллінки теж в честь Пророка Іллі. Тому 2 серпня в селі подвійне свято : в першу чергу – служба в храмі, хресна хода і молитва, але після цього, о 16-й годині. жителі села продовжують святкувати вже день села з урочистими заходами і величезною культурною програмою.
Традиційно свято в селі починається з святкової літургії в храмі, хресної ходи, спільної молитви віруючих і закінчується спільною трапезою. У цей день храм переповнений віруючими. Святкову Божественну літургію служить єпископ Южненський преосвященний Владика Діодор (Васильчук). Йому спів служили протоієрей храму Святого Пророка Іллі Михайло Федько і священики храмів довколишніх сіл.
Людей на святкове богослужіння зібралося стільки, що храм не зміг вмістити всіх бажаючих. Багатьом довелося молитися біля входу в храм.
Люди в єдиному пориві вимовляли слова спільної молитви, просили у Господа здоров’я і благоденства рідним і близьким, процвітання рідному селу та мира в Україні.
З храмовим святом віруючих привітав народний депутат України Алексанлр Семенович Пресман, який зі своїм молодшим сином і матір’ю мера Одеси Геннадія Труханова, Марією Дмитрівною, прибули в Іллінку на свято. Народного депутата супроводжував і член його команди, депутат Одеської обласної ради Дмитро Чапір. На святковій літургії були присутні так само голови сільських рад сіл Межлиманья та інших населених пунктів Біляївського району.
А трохи більше 20 років ще й думати ніхто не міг не тільки про таке свято, але навіть про спільну молитву в храмі. Свято-Іллінська церква, як і багато інших, постраждала за часів перебудови. Відновлювати храм взявся нинішній мер міста Одеси Геннадій Труханов з сім’єю, який і став ктитором Свято-Іллінського храму.
Пізніше до нього приєднався його товариш, народний депутат України Олександр Пресман, який прийняв православ’я і хрестився саме в цьому храмі. У житті Олександра Семеновича, який так само став ктитором Свято-Іллінського храму, і Іллінка, і сама церква зіграли величезну роль. Саме там він знайшов духовного наставника- отця Михайла Федько, з яким звик радитися по всім своїми добрих справам, особливо тим, які стосуються роботи одного з найважливіших проектів його благодійного фонду «Творю добро» – «З Богом у серці і добром в душі». У Свято-Іллінському храмі народний депутат вінчався зі своєю дружиною Тетяною, хрестив молодшого сина Семена і онуку Ніколь. Село Іллінку вражає своєю другою Батьківщиною.

Олександр Семенович бере участь у багатьох благодійних проектах, спрямованих на розвиток села Іллінка, і на підтримку православного Свято-Іллінського храму. Він брав активну участь у відкритті недільної школи при храмі, в установці дитячого ігрового майданчика на території храму, в придбанні опалювального котла для храмової котельні. Саме сьогодні разом з депутатом Одеської облради Дмитром Чапіром вони передали значну суму на сучасний котел, що має забезпечити теплом храм у зимовий період. Постійні і значні пожертвування парафіянина Олександра Пресмана і членів його сім’ї на потреби храму.
І в цьому році  народний депутат не лишиться осторонь святкових заходів в селі, що відбулися 2 серпня. Свою участь в урочистостях він  загодя вже обговорював з протоієреєм храму Михайлом, що завжди упевнений в своєму духовному синові. В свій останній приїзд з робочим візитом до Іллінки на зустріч з активістами сільської громади, Олександр Семенович до обговорення важливих нагальних питань села залучив також і отця Михайла, бо мудрість цієї людини як чисте джерело, а її авторитет серед мешканців села поза всякої конкуренції.
Отже у другій половині дня коло місцевого Палацу культури зібрались святково одягнені мешканці села та приїжджі гості. Присутніх на святі чекали різноманітні конкурси, вікторини, ще й святковий концерт силами місцевої самодіяльності. Адже селу Іллінка сьогодні виповнилось 206 років. Сотні жителів села стали захопленими глядачами на концерті .
На урочистостях в Іллінці було весело всім їх учасникам, незалежно від віку. Діти насолоджувалися стрибками на батуті та солодкою ватою, а дорослих розважали шикарний концерт і шашлики, які готували всього за кілька кроків від Палацу культури.
Іллінський сільський голова в зверненні до присутніх на свято закликав їх об’єднатися, і спільною роботою робити рідне село ще гарнішим. Він вручив грамоти жителям Іллінки, які в нинішньому році, проявили свої таланти і брали активну участь у суспільному житті.
Особливу подяку учасники свята висловили народному депутату України Олександру Пресману за його участь у багатьох проектах, які спрямовані на розвиток села Іллінка, та за актину підтримку в проведенні сьогоднішніх урочистостей..
«Ми щиро вдячні Олександру Пресманом за те, що допомагає вирішувати проблеми Іллінки і всього Межилиманья. Багато що вже зроблено, але є ще чимало планів і в перспективі. Ми щиро сподіваємося на допомогу в справі ремонту сільського Палацу культури і відновлення роботи дитячого садка в Іллінки », – говорили учасники свята з нагоди Дня села.
А ввечері мешканців села та гостей свята чекала молодіжна дискотека та святковий фейерверк.
Продовженням урочистостей стануть спортивні змагання в селі Іллінка, які пройдуть в суботу, 5 серпня, за підтримки народного депутата України Олександра Пресмана.

Читайте також