Літо закінчилося – «Канікули з Пресманом» тривають. Київ

Стартував новий осінній етап улюбленої всіма школярами 139-го виборчого округу програми «Канікули з Пресманом». В ніч з 18 на 19 вересня 50 старшокласників з опорної школи об’єднаної Красносільскої громади Лиманського району, в сучасному комфортабельному автобусі ,вирушили до в столиці нашої Батьківщини міста Київ.      Школярів проводжав помічник народного депутата України Олександра Семеновича Пресмана Сергій Костянтинович Василенко. Він побажав учасникам поїздки щасливої ​​дороги і багато нових незабутніх вражень.
Олександр Семенович Пресман вже шість років плідно співпрацює з об’єднаною Красносільскою громадою, відстоюючи інтереси людей. Ось і цього разу, Сергій Василенко повідомив, що, за сприяння народного депутата вдалося домогтися на потреби Красносільской громади субвенцій у десять мільйонів гривень.
Програма поїздки була продумана до дрібниць. Перш за все, екскурсія по Софії Київської з відвідуванням Києво-Печерської лаври. Олександр Семенович велику увагу приділяє духовному вихованню підростаючого покоління. А Софійські собори столиці це ще й історія України, яку слід знати кожному громадянину і патріоту. Діти з захопленням слухали розповідь екскурсовода, дивуючись красі старовинних будівель, їх непохитності, підтвердженої часом. Безліч музеїв на території Софійського соборного комплексу це не просто цікава інформація, але і дуже корисні знання для учнів.
 Протягом століть головною визначною пам’яткою Києво-Печерської лаври є печери, в яких поховані святі засновники Київського чернецтва. Екскурсія по темних печерах лаври, освітлених тільки мерехтливим полум’ям свічки. Вузькі коридори з нішами, де в саркофагах знаходяться мощі Київських святих, про яких школярі тільки чули. Кожен храм Києво-Печерської лаври має свою історію і свій неповторний образ, що склався під впливом різних епох і властивих їм стилів. Але ні часи, ні мінливість архітектурних стилів не згасили древній молитовний дух лаврських церков. Сьогодні в повернутих православному чоловічому монастирю храмах святої лаври знову відбуваються богослужіння, лунають молитви. Великі творіння рук наших благочестивих предків знову ожили і приймають під свої склепіння душі, спраглі правди і духовної розради.
Притихлі, задумливі і серйозні старшокласники покидали Софію Київську. А попереду на них чекав ще один цікавий етап поїздки – відвідини головного законодавчого органу країни Верховної Ради України.
Коло Верховної Ради, яку сільські школярі бачили тільки на екрані телевізора, їх зустрічав народний депутат України Олександр Семенович Пресман. Народний депутат провів групу в приміщення Ради . Тут для них була організована цікава екскурсія, що ознайомила старшокласників з історією українського парламентаризму і з історією будівлі , яка є пам’яткою архітектури.
Традиційна фотографія, всіх прибулих разом з народним депутатом України Олександром Семеновичем Пресманом, на тлі картини «Державотворення». Ця картина була відкрита у Верховній Раді 22 серпня 2001 року. На ній художник Олексій Кулаков зобразив історичний день 24 серпня 1991 року, коли в сесійному залі парламенту депутати проголосували за незалежність України. Це величезне епічне полотно розміром 5х2 метра, на якому зображені не тільки депутати першого скликання парламенту України, а й духовні символи нації – поети і письменники, перший президент України Михайло Грушевський і святі покровителі країни. Всього на картині 100 дійових осіб, а прапор України, зображений на ній, сьогодні зберігається в спеціальному коробі поруч з картиною як реліквія.
Групова фотографія разом з народним депутатом на тлі знаменитого полотна – мрія будь-якого школяра. Сьогодні вона здійснилася.
Але ось школярів запросили пройти на балкон. І перед ними відкрився зал засідань, де в цей день йшла звичайна робота парламенту. Депутати виступали, голосували за законопроекти – і все це на власні очі могли спостерігати учні з сільської глибинки.
Класний керівник 11 класу Красносільской школи Булова Марія Анатоліївна поділилася думкою: «Для дітей це дуже важливо. Сьогодні є багато джерел інформації, але побачити в реальності як працює парламент, відчути всю цю атмосферу, це зовсім інше. Старшокласники задумалися про майбутнє країни ».
Не тільки задумалися, а й побачили перспективу. Як президент Красносільской школи – учень 11 класу Андрій Стрілець, який не тільки заявив про море емоцій, що переповнили його, а й поділився мрією прийти до Верховної Ради в якості депутата, або навіть президента.
Олександр Семенович із задоволенням спостерігав за захопленням дітей. Це не перша поїздка, яку організовує для учнів 139-го виборчого округу фонд Олександра Пресмана «Творю добро». До Києва, вже кілька років поспіль, приїжджають групи старшокласників. Як правило, в програму входить відвідування святих місць та ознайомлення з роботою парламенту. На початку цього сезону була організована поїздка і в заповідник Межигір’я. А протягом усього літнього періоду, п’ять днів на тиждень, школярі 139-го виборчого округу їздили відпочивати до Одеси.
«Це не тільки Красносільська школа. На окрузі у мене 100 таких шкіл. П’ятикласники, які брали участь в перших поїздках, сьогодні випускники. Кожна поїздка не тільки кошти, які виділяє фонд. Це величезна робота всього колективу моїх помічників, вчителів та батьківських комітетів. І це велика довіра до програми «Канікули з Пресманом» і до мене особисто, велика взаємна дружба і любов, підтверджена часом»,- підкреслив народний депутат України.
По дорозі додому діти заїхали в Умань. Зовсім недавно там відкрився комплекс музичних фонтанів «Перлина кохання». Сьогодні школярі Красносілки стали не тільки глядачами чудового лазерного шоу, що супроводжує роботу фонтанів ввечері, але й від душі потанцювали під веселу музику.
«Це чудова поїздка! Враження переповнюють! Спасибі величезне Олександру Семеновичу! », – навперебій говорили школярі. Уже завтра їх чекають шкільні заняття, напружений навчальний рік, який для багатьох стане останнім перед виходом у велике доросле життя. Тож нехай спогади про цю прекрасну поїздку, яку подарував їм Олександр Семенович Пресман, залишаться з ними на все життя.
«Дитинство під захистом Пресмана».

Читайте також