Цікаво та пізнавально.

5 жовтня для старшокласників Роздільнянського району відчинив свої двері Одеський академічний український театр імені Василя Василька. В найближчий час по шкільній програмі школярі мають вивчати твір українського класика Квітки-Основ`яненка «Сватання на Гончарівці». Тож благодійний фонд Олександра Пресмана «Творю добро» потурбувався, щоб підлітки мали змогу якнайкраще відчути український колорит того часу. 110 школярів у супроводі своїх педагогів отримали змогу побувати на виставі.
В центрі вистави — класичний сюжет: до дівчини Уляни засилає сватів синок сільського багатія Кандзюби Стецько. Але ж Уляна любить кріпака Олексія. Та й той нелюб Стецько, хоч і багатий, а дурний та ледачий…
Українське весілля, нагадаємо, починається зі сватання, на якому дівчина або подає рушники (на знак згоди), або, навпаки, підносить нареченому гарбуза, тож школярі змогли ознайомитись з українськими звичаями та традиціями.
Захоплені дійством, що відбувалось на сцені, де чудова гра акторів перетворила спектакль в реальність, підлітки переймалися переживаннями головних героїв, сумували та раділи разом з ними, аплодували та веселились, бо та вистава таки є комедійна. І в захваті аплодували щасливому закінченню спектаклю, де люблячі серця завжди перемагають всі препони.
Треба зазначити, що «Сватання на Гончарівці» в Одеському українському театрі це не тільки чудова постанова та неперевершена гра майстрів сцени, але й своєрідна антологія національної музики. Комедія помножена на українську музику і пісню, фантазії на тему народних вечорниць — такі жанрові особливості постановки. Окрім народних пісень, у виставі звучить музика з творів українських композиторів Семена Гулака-Артемовського, Миколи Лисенка, Кирила Стеценка.
«Така вистава не тільки ознайомлює дітей з твором шкільної програми, а й збагачує їх невимовною красою української музики, українських традицій, українського колориту. Саме так виховують патріотизм та національну гордість»,- зазначила директор Роздільнянської ЗОШ №2, заслужений учитель України, викладач української мови та літератури Лідія Станіславівна Букрєєва.
Пані Лідія висловила велику подяку від старшокласників, їх батьків та педагогів за чудовий подарунок народному депутату України Олександру Семеновичу Пресману.

Читайте також