«Вони загинули заради того, щоб подарувати нам майбутнє».

15 жовтня в Свято-Покровському скиту (село Маринівка, Біляївський район) відбувся чин відспівування, знайдених шукачами – волонтерами, останків чотирьох героїв-визволителів, полеглих в роки Великої Вітчизняної війни. Було встановлено, що це бійці 157-ї козачої та 95-ї стрілецької дивізій. Всі вони брали участь у героїчній обороні Одеси.
Полеглих героїв під час проповіді перед присутніми священик назвав мучениками: «Вони були вбиті, закатовані. Всі вони покинули цей світ не з власної волі. Кожен з них хотів залишитися зі своїми батьками і матерями. Але у них був святий обов’язок перед своїм народом , який вони повинні були виконати. Тіло вони віддали Батьківщині, а душу Богові ».
Присутніх у храмі представників громадських організацій, активістів закликали до спільної молитви за повернення в Україну миру:«Сьогодні ми теж переживаємо нелегкі часи, коли проходить братовбивча війна. На кожній літургії ми молимося за те, щоб Господь почув наші молитви, втрутився в наше життя і допоміг подолати цю велику ненависть один до одного ».
Після завершення чину відспівування чотири труни з останками героїв, з молитвою, пронесли до місця перепоховання. Там відбулася церемонія прощання.
Спроби шукачів-волонтерів знайти родичів полеглих бійців закінчилися безрезультатно. Саме тому перепоховання відбулося біля меморіалу в селі Маринівка.
Значну організаційну та фінансову допомогу в справі перепоховання останків полеглих солдат надав народний депутат України Олександр Семенович Пресман.
«Я втратив в роки війни двох своїх дідів. І сьогодні є ще багато могил невідомих солдат, які загинули заради того, щоб подарувати нам майбутнє. Завдяки тим, хто зберігає пам’ять про наших героїв ми сьогодні розуміємо в яких традиціях нам необхідно виховувати наших дітей, онуків, правнуків.
Вічна пам’ять нашим воїнам, вічна пам’ять героям, з якими ми прощаємося », – сказав у своєму виступі на траурній церемонії народний депутат.
Олександр Семенович висловив подяку волонтерам, представникам військових патріотичних організацій: «Спасибі Вам за величезну роботу яку ви зробили, щоб ми сьогодні знали імена героїв, яким ми повинні бути по-справжньому вдячні».
На церемонії перепоховання з траурною промовою також виступив голова Біляївської районної ради Мішаглі Олег Григорович. Разом з членами Маріїнської громади за упокій душі героїв молився і депутат Одеської обласної ради Дмитро Чапір.
Присутні на церемонії перепоховання вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих.
Після завершення церемонії перепоховання останків героїв-воїнів в селі Маринівка відбулася реконструкція бою часів Великої Вітчизняної війни. Бойові дії проводилися на березі Хаджибеївського лиману. Була задіяна відреставрована бойова техніка часів Великої Вітчизняної війни. Присутні змогли на власні очі побачити справжній бій зі стріляниною та вибухами.
Серед глядачів були присутні народний депутат України Олександр Семенович Пресман і депутат Одеської обласної ради Дмитро Чапір.
Народний депутат України Олександр Семенович Пресман велику увагу приділяє збереженню пам’яті про події Великої Вітчизняної війни, підтримці ветеранів Великої Вітчизняної війни у ​​своєму 139-му виборчому окрузі.
Протягом шести років благодійний фонд Олександра Пресмана «Творю добро» здійснює на території округу дві програми: «Це потрібно не мертвим це потрібно живим», спрямовану на відновлення і реконструкцію пам’ятників і місць загального поховання воїнів Великої Вітчизняної війни, облаштування прилеглих територій кладовищ в населених пунктах округу, де знаходяться могили ветеранів та програму «Не старіють душею ветерани», спрямовану на постійну опіку і турботу по відношенню до ветеранів Великої Вітчизняної війни і їх сімей. Жодне свято на честь визволителів не обходиться без адресних привітань від народного депутата, без відвідування заслужених людей на дому членами його команди. Помічники народного депутата постійно в курсі всіх негараздів ветеранів округу, здійснюють необхідну допомогу у вирішенні побутових, правових і медичних проблем.
«Їх залишилося так мало. Роки і хвороби не щадять нікого. Ми у них в неоплатному боргу. Адже вони відстояли наше право на життя, право бути людьми. Їх подвиг безсмертний і саме їх патріотизм і є найяскравіший і потрібний приклад для нашої молоді », – вважає народний депутат. Підтримуючи патріотичне виховання зростаючого покоління, Олександр Семенович допомагає шкільним музеям бойової слави, аби школярі пишались подвигами своїх дідів та прадіді, які ціною життя відстояли весну.

Читайте також