Прийнята медреформа фактично узаконена смерть для людей.

Сьогодні Верховна Рада України прийняла урядовий закон «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів» (№6327). За це рішення, спрямоване на знищення українського народу, проголосувало 240 депутатів з 343, зареєстрованих в сесійній залі.


Я голосував ПРОТИ! Це моя принципова позиція народного депутата України.
Вважаю, що медична реформа в тому вигляді, в якому вона була прийнята, навіть приблизно не відповідає основній вимозі захисту здоров’я громадян України. Уряд фактично легалізував платну медицину, переклавши основну частину оплати медичних послуг на плечі громадян України, 82% населення якої знаходиться за межею бідності.
Під час триденного розгляду законопроекту в другому читанні депутати “провалили ” значну кількість вагомих поправок, які підготував профільний комітет. Цю реформу писали не професіонали – медики, а люди дуже далекі від медицини. Я вважаю, що не справа іноземців без кваліфікації і вищої медичної освіти проводити в Україні медичну реформу. Ми вже маємо сумний досвід реформування нашої поліції. Сьогодні ж мова йде про здоров’я і виживання нації.
Що ж собою являє медреформа? Велика частина медицини стане офіційно платною. Фактично держава оплатить лише швидку допомогу і консультацію терапевта та частково пологи. Все інше ляже важким тягарем на хворого. Гарантовані 210 грн на рік на пацієнта – мізерна сума, якої не вистачить ні на що. Нагадую, що сьогодні це близько 8 доларів. Про яку якісну кваліфіковану медичну допомоги можна говорити при такому фінансуванні?
Скорочення на розсуд місцевої влади кількості медустанов і медперсоналу вже сьогодні породжує конфлікти в регіонах. Люди розуміють, що при такому стані доріг ніяка термінова медична допомога їм надана не буде. Після прийнятої в Раді “реформи” медики в сільській місцевості не зможуть доїхати до пацієнта ні через «гарантовані» 20 хвилин, а навіть через дві-три години. Коли “швидка” доїде, багатьом медична допомога буде вже не потрібна. Так що, це не реформа, а спроба заощадити на людях.
Створення госпітальних округів вкрай негативно вплине на якість медичного обслуговування, не наблизивши кваліфіковану медичну допомогу до хворого, а віддаливши її і зробивши для багатьох взагалі недоступною.
Багато положень прийнятої медичної реформи прописані настільки нечітко, що не дають відповіді на найпростіші питання.
Моя думка, що прийнята медреформа фактично узаконена смерть для людей, які потребують медичної допомоги і є, по суті, геноцидом українського народу.
                            Народний депутат України Олександр Пресман.

Читайте також