Великомихайлівській школі №1 виповнилося 150 років.

24 жовтня в святково- прибраному залі Великомихайлівського БК зібралися ошатні люди. Зал переповнений, що називається «яблуку ніде впасти». Тут присутні представники влади, духовенства, колектив школи №1 в повному складі, учні та їх батьки і прості громадяни селища. Привід, самий що ні на є, поважний – Великомихайлівській школі №1 виповнилося 150 років.
Півтора століття – гідний вік, адже школа в Великомихайлівці, тоді ще селі Гросулово, відкрилася в 1867 році. Можна тільки уявити скільки дітей навчалося за все ці роки в стінах школи, скільки випускників пішло звідси у доросле життя. Не кілька поколінь, а кілька десятків поколінь великомихайлівців вважали і вважають ці стіни рідними. Багато випускників прямо зі школи пішли на фронт в тому проклятому 41-му. Хтось із них повернувся в рідне селище, а хтось ступив прямо в безсмертя, назавжди вписаним золотими літерами прізвищем на пам’ятній стелі братської могили.
Кілька поколінь вчителів свято бережуть традиції своєї школи. Згуртований професійний, дружний колектив, який навчає своїх вихованців не тільки наукам, а й вмінню бути хорошими людьми, вмінню в потрібну хвилину підставляти плече допомоги товаришам. Сьогодні цей славний колектив приймає поздоровлення. Самодіяльні колективи талантів Великомихайлівки підготували для винуватців урочистостей інтересну та яскраву святкову концертну програму.
Педагогів тепло привітала голова Великомихайлівської районної ради Катерина Максимівна Лаптієнко. Пані Катерина повідомила, що напередодні свята депутати прийняли рішення про виділення фінансування на покупку для школи нових меблів. Селищна рада обіцяє відкрити в школі комп’ютерний клас.
На свято керівництво школи запросило і головного спонсора і друга навчального закладу – народного депутата України Олександра Семеновича Пресмана. Незважаючи на колосальну завантаженість, народний депутат знайшов час і прибув на свято, щоб особисто привітати ювілярів. Та ще з чудовим солодким подарунком. Величезний торт, який вражає своєю вишуканістю, встановили посеред святкової сцени на спеціальному столику. Традиційно, цей шедевр кондитерського мистецтва створили в кондитерській «Бублікоff», так що і смак у торта напевно відмінний.
Але це не єдиний подарунок, який народний депутат вручив сьогодні винуватцям торжества. Фонд Олександра Пресмана «Творю добро» придбав для школи сучасні відеокамери спостереження, здатні забезпечити в навчальному закладі цілодобовий режим нагляду, а це безпека учнів та вчителів. Цей подарунок став прекрасним доповненням до вже реалізованої в школі №1 програми «Лампочки Семеновича», яка допомогла вирішити питання з якісним економним освітленням школи і прилеглої до неї території.
Сьогодні зі святкової сцени Олександр Семенович звернувся до присутніх з теплими словами привітання. Він сказав: «Спасибі тим, хто побудував цю школу. Величезне спасибі. Але, в наших важких умовах, разом з педагогічним колективом і чудовими батьками, ми будемо вести цю школу по шляху процвітання. Опорна школа №1 селища Велика Михайлівка є приводом для гордості. В цій школі працює багато красивих, славних, розумних, надійних людей ».
У Великій Михайлівці люблять і поважають Олександра Семеновича Пресмана. Його допомога селищу, а особливо навчальним закладам Великої Михайлівки відома всім мешканцям селища. Щорічно учні Великомихайлівських шкіл і всього Великомихайлівського району беруть найактивнішу участь в авторській програмі «Канікули з Пресманом». А дорослі жителі, і особливо педагоги, в програмі «Канікули з Пресманом для дорослих».
За великі заслуги і працю на благо Великомихайлівської громади і освітян керівництво району відзначило народного депутата України Олександра Пресмана офіційною «Подякою». Присутні привітали народного обранця бурхливими оплесками.

Читайте також