В селищі Захарівка визначали пріоритети фінансування на 2018 рік

Під час недавньої  робочої поїздки в селище  Захарівка народний депутат України Олександр Пресман висловив побажання, щоб під час свого наступного приїзду, який він планує вже через тиждень, зустрітися з депутатами Захарівської  райради і головами сільських рад. Україна стоїть  на порозі прийняття бюджету на 2018 рік. І народний обранець, спільно з ними хоче виробити список першочергових об’єктів, які необхідно терміново профінансувати з державного та обласного бюджетів.

В першу чергу, це  реконструкція приміщення Захарівської  школи. Під час змістовної бесіди нардепом були вислухані всі пропозиції. Першою до народного обранця звернулася начальник фінансового управління райдержадміністрації Валентина Трач, яка повідомила про непередбачені  складнощі і нюанси формування бюджету розвитку району та збалансування бюджету на 2018 рік у цілому. Олександр Пресман пообіцяв розібратися в цих питаннях в найближчі дні. Він підкреслив, що сам особисто і депутат Одеської обласної ради Микита Кузькевіч не допустять, щоб бюджет розвитку області приймався не прозоро. Вони наполягатимуть на детальному описі, куди і скільки грошей планується виділити.
Говорячи про формування списку на фінансування першочергових об’єктів, Олександр Пресман  наполегливо рекомендував, щоб у кожного керівника було виготовлено по кілька проектно-кошторисних документацій з необхідними експертизами. Адже, якщо  з’являється можливість додаткового залучення коштів  з держбюджету на ремонт або реконструкцію тих чи інших об’єктів, то  відсутність такої документації зводить до “нуля” всі зусилля. Крім того, народний депутат України повідомив приємну новину, що багаторічна епопея з оформленням земельних документів Перехрестівської  і Торосовскої шкіл нарешті завершена. Буквально протягом лічених днів, після звернення Олександра Пресмана до заступнику міністра економіки,  всі необхідні документи були зроблені.
Завідувач хірургічним відділенням Анатолій Чернева  доповів Олександру Пресману  про те, яке медичне обладнання вимагає термінової заміни (працює з 80-х років минулого століття!). Звернувся з колективним листом і завідувач медичною  лабораторією Олександр Гуд. Лабораторії  також потрібна  підтримка та допомога.
Василівський сільський голова  Іван Каланча звернувся з проханням допомогти в ремонті дороги Василівка-Ново-Шибка. Дороги були взагалі окремою темою обговорення. Адже перед тим, як зустрітися в Захарівці з активом району, Олександр Пресман зустрічався з виборцями в Павлівці і Осипівці. І добирався туди не на вертольоті, а по тих дорогах, вірніше вже напрямках,  які, на жаль, залишаються реальністю Одеської області. Він повідомив, що відразу після завершення ремонту траси Одеса-Рені,яка буде закінчена вже дуже скоро, є конкретні домовленості і розуміння на всіх рівнях про необхідність масштабного ремонту дороги Балта – Кучурган через Подольск-Захарівка-Великомихайлівка. Депутат Одеської облради Микита Кузькевіч зазначив, що зробити всі дороги в районі за один рік – не реально. Тому керівникам громад необхідно зібратися і вирішити, хоч і шляхом жеребкування, чию дорогу відремонтують першою. Його підтримав і голова райдержадміністрації Ігор Стебловський.
Порушувалася під час зустрічі і тема неминучої децентралізації та об’єднання громад. Завдяки прийнятим рішенням про об’єднання, в Затишанській об’єднаній громаді в цьому році для поліпшення інфраструктури зроблено більше, ніж в інших громадах району разом узятих. Говорилося і про відсутність великих інвестицій ззовні. У Захарівському  районі є і території, і природні багатства, але  не поспішають інвестори в цей віддалений від обласного центру район.
На завершення зустрічі Олександр Семенович зазначив: “Я радий, що Захарівський  район очолив досвідчений, мудрий керівник Ігор Іванович Стебловський. Знаю  його вже не один рік і захоплююся його організаторськими здібностями і умінням прораховувати ситуацію на три-чотири кроки вперед. Незважаючи на партійну приналежність і різні партійні забарвлення, нам з вами на місцевому рівні ділити нічого. Ми повинні припинити всі суперечки і спільно працювати однією згуртованою командою, щоб зустрівшись ось так через рік нам не було соромно подивитися один одному в очі»

Читайте також