Вже більше 8 років благодійний фонд Олександра Пресмана «Творю добро» поряд з «афганським» братством 139 округу.

З «афганським» братством свого 139-го виборчого округу Олександра Пресмана пов’язує багаторічна дружба. Так сталося, що багато хто з найближчих друзів народного депутата служив в Афганістані. Більше 8 років благодійний фонд депутата «Творю добро» бере активну участь в проведенні вітальних заходів в цей знаменний для ветеранів, членів їх сімей та всіх громадян країни день. І в звичайні будні воїни – інтернаціоналісти звертаються для вирішення своїх особистих і суспільних проблем в громадські приймальні на території округу. І завжди знаходять підтримку і сприяння. Ці суворі люди, чиї молоді голови посріблила страшна чужа війна, небагатослівні. Про народного депутата говорять коротко: «Пресман – людина справи, порожні обіцянки не дає, а пообіцявши, завжди виконує».
Але щорічно, 15 лютого, в цей день з солоним присмаком скупих чоловічих сліз, з гіркими спогадами про бойових побратимів, які склали голову в чужій землі, з чорним мороком вдовиних хусток і невгамовним болем розбитий материнських сердець, народний депутат не забуває про героїв – інтернаціоналістів, простих українських хлопців, що назавжди отримали звання «афганець».
2012 рік. Місто Южне, 15 лютого. День виведення військ з Афганістану збігся з християнським святом Стрітення. Ветерани – «афганці» прийшли помолитися в Свято-Віденський храм за душі загиблих товаришів. Разом з ними молився тоді депутат Одеської обласної ради Олександр Пресман. Він подарував ветеранам срібну ікону Святого Георгія Побідоносця, як символ непереможного військового братства.
Рік по тому, громадська організація воїнів-інтернаціоналістів міста Южне «Саланг», яка налічує 167 членів, отримала в дар новий прапор. І на урочистій ході учасників бойових дій яскраве малинове полотнище нового прапора гордо майоріло на вітрі, відкриваючи погляду символічний знак Українського союзу ветеранів Афганістану. А ще, воїнам -«афганцям» були вручені пам’ятні медалі, почесні знаки і факс для офісу ветеранської організації.
Щорічні заходи із вшанування героїв Афганістану проходять в ці дні і в інших районах Одеської області. Це урочисті мітинги та покладання квітів, нагородження Почесними грамотами та пам’ятними медалями, концерти та фестивалі військової пісні, спортивні змагання, святкові застілля для героїв і обов’язкові подарунки. Офісну техніку отримали Союз воїнів – інтернаціоналістів Лиманського, Великомихайлівського, Захарівського, Роздільнянського, Біляївського районів.
Не одноразово благодійний фонд Олександра Пресмана «Творю добро», на честь пам’ятної дати, виділяв для ветеранів – «афганців» премії . А тим, хто через інвалідність і або хвороби не зміг бути присутнім на урочистому заході, помічники народного депутата доставляли адресну підтримку, зі словами подяки, безпосередньо додому.

Особливу увагу народний депутат приділяє зустрічам воїнів-інтернаціоналістів в неформальній обстановці. Кілька років поспіль він організовував зустріч ветеранів трьох районів на території Роздільнянського та Великомихайлівського районів. На такі зустрічі з’їжджається більше 500 «афганців» з усього округу. Такі зустрічі дуже важливі для кожного воїна -«афганця». Фронтові 100 грам, святково накритий стіл, солдатська каша з ароматом диму нагадують учасникам зустрічі про пройдені дороги війни, про бойових друзів, про згуртованість і непорушності фронтового братства. «Для всіх, хто пройшов війну, дуже важливо побачити один одного, подивитися в очі, запитати:« Ти живий ще? Живий, і слава Богу ». Це дуже важливо », – кажуть афганці. А ще пом’янути тих, хто не повернувся. Своїх бойових побратимів, яких уже немає серед живих. І послухати авторську пісню, слова якої зрозумілі тільки тим, хто був там, в Афгані. «Я хочу, щоб на цих зустрічах ви відчували себе господарями. Щоб запросили всіх, хто вам дорогий, пом’янули загиблих побратимів. І нехай вони незримо будуть присутні сьогодні тут разом з вами», – говорить хлопцям Олександр Семенович.
Є ще одна дуже важлива ініціатива, яка належить народному депутату України Олександру Семеновичу Пресману – уроки патріотичного виховання, на яких вшановують воїнів-інтернаціоналістів. Патріотичне виховання молоді це необхідний елемент процесу виховання гідних громадян нашої країни. Зустрічаючись зі справжніми учасниками подій, носіями історії, діти дізнаються справжню правду про ці події. Це дуже важливо для наших школярів. «Я хочу, щоб « афганці » були затребувані як вихователі нашого молодого покоління. Вони, як ніхто інші знають дух перемоги, дух братерства, дух єдності. Сьогодні ці люди знайшли себе в соціальному житті. Вони передають свій досвід своїм дітям і онукам і просто нашим маленьким українцям », – вважає народний депутат ..
Турбота про ветеранів-інтернаціоналістів 139-го виборчого округу присутня в діяльності народного обранця не тільки в пам’ятні дні, а й протягом усього року, а точніше 8 років – з 2010 року. А з моменту початку роботи громадських приймалень народного депутата представники афганського братства там часті гості. Помічники народного депутата завжди прийдуть на допомогу з будь-яких питань і проблем: правових, побутових, соціальних. Ветерани – інтернаціоналісти є також учасниками заходів, які проводить в окрузі Олександр Пресман. Разом з іншими жителями 139-го виборчого округу вони брали участь в морських подорожах на катамарані «Хаджибей» уздовж узбережжя Одеси в рамках програми «Канікули з Пресманом для дорослих» та відвідували вистави Одеського українського театру. А їхні діти і внуки регулярно стають учасниками «Канікул з Пресманом» для дітей.
Ветерани вдячні народному депутату за його допомогу і турботу. Організація «Афганці Чорнобиля» нагородила Олександра Пресмана почесною грамотою. А в 2014 році, на честь 25-ї річниці виведення військ з Афганістану, ветерани «афганці» прийняли народного депутата України почесним членом в Союз ветеранів Афганістану і вручили медаль «За відданість обов’язку» від Всеукраїнської асоціації ветеранів Афганістану. Це данина поваги, а повагу цих людей, які пройшли війну і бачили смерть в обличчя , не просто заслужити. Може для цього треба жити по совісті, жити для інших, вибравши своїм життєвим девізом слова британського письменника-публіциста Томаса Карлейля: «Моє багатство полягає в тому, що я роблю, а не в тому, що маю.». Саме так живе народний депутат України Олександр Пресман.

Читайте також