80 учнів та викладачів шкіл вирушили на музичну виставу  Одеського академічного українського театру

80 учнів та викладачів шкіл Роздільнянського району вирушили 3 травня в місто Одесу на музичну виставу  Одеського академічного українського театру імені Василя Василька «Норовливий». Поїздка організована благодійним фондом Олександра Пресмана «Творю добро» в рамках програми фонду «Канікули з Пресманом». У ній взяли участь учні шкіл з сіл Степове, Степанівка та Бурдівка.
Автор п’єси «Норовливий» відомий український драматург Ярослав Стельмах. Сюжет автор запозичив у класика-корифея українського професійного театру Івана Тобілевича, відомого під псевдонімом Карпенко-Карий. У сюжеті «Норовливого» проглядаються основні перипетії п’єси «Палівада XVIII -го сторіччя». Тільки реалії п’єси нашого сучасника більш зрозумілі нинішньому глядачеві.
Це історія любові, повна плутанини, надзвичайно смішних ситуацій і жартів. Переодягання, веселі, пустотливі розіграші, куплети, дуети, чудова музика, написана спеціально до цієї вистави одеситом Миколою Свидюком,  дивовижна казкова атмосфера патріархальної України, створена на сцені, майстерність акторів – все це приваблює  на спектакль все нових і нових глядачів. Миколу Свидюка, не тільки як автора чудової музики, а і як виконавця чудових пісень, добре знають жителі 139-го виборчого округу. Його, як свого близького друга, неодноразово запрошував на різні урочистості  в 139-му виборчому окрузі  народний депутат України  Олександр Семенович Пресман. Тож знаходячи в театральній програмці знайоме ім’я, прибулі тішились, що добре знають цього чудового митця.
Для учнів  і для їх наставників перегляд  спектаклю відомого українського класика дуже корисний в плані шкільної програми. Це не перша поїздка в рамках програми «Канікули з Пресманм», яку організовує для школярів району благодійний фонд Олександра Пресмана «Творю добро». Раніше учні шкіл вже відвідали кілька вистав за творами українських класиків. Це дуже допомогло їм  краще  засвоїти шкільний матеріал з української літератури.
Програма БФ Олександра Пресмана «Творю добро» – «Канікули з Пресманом» працює не тільки в дні шкільних канікул, але й протягом всього  навчального року. «З цією програмою наші діти стали справжніми театралами. Вистави за творами українських класиків дуже розширюють кругозір дітей. Та й нам, вчителям, дуже корисні такі перегляди. », – зазначила педагог з села Степове. Від імені дітей, їх батьків та викладачів шкіл вона висловила подяку народному депутату за його постійну турботу про дітей 139-го виборчого округу.

Читайте також