У Роздільній відзначили храмове свято присвячене Святителю Інокентію.

 7 червня День пам’яті Святителя Інокентія Архієпископа Одеського, одного з найвидатніших діячів церкви в Одеській землі. Чотири роки тому в Роздільній, з благословення Владики Алексія, Архієпископа Балтського і Ананіївського, було розпочато будівництво нового храму, присвяченого Святителю Інокентію – єдиного не тільки в Україні, але й у світі. Будівельні роботи фінансував благодійний фонд народного депутата України Олександра Пресмана «Творю добро». Сам народний обранець особисто контролював кожен етап будівельних робіт. Сьогодні будівництво храму закінчено. Підходять до завершення оздоблювальні роботи всередині храму і на його дворовій території.

Якщо зовні храм схожий на витончену іграшку, то всередині він сповнений світла. Білосніжний іконостас створює враження легкості і невагомості. Здається, що золочені образи святих просто парять в повітрі. У блиску сусального золота Царські врата в витонченій  в’язі візерунчастого різьблення вражають красою.
У храмі зібралися члени обох православних громад Роздільної, гості та священики з Роздільнянського і сусідніх районів, Благочинні Роздільнянського, Великомихайлівського, Захарівського районів. Прибув і духівник головного  ктитора храму Святителя Інокентія, народного депутата України Олександра Пресмана, настоятель храму Іллі Пророка з села Іллінка протоієрей  Михайло Федько.
На святкову літургію чекали Владику Алексія. Архієпископ прибув вчасно. Віруючі вишикувалися вздовж доріжки зі скошеної трави  прикрашеної трояндами. Такий живий килим православна громада «постелила» під ноги своєму Архіпастирю. Владика благословив віруючих, торкаючись рукою схилених голів. Архієпископа  дуже люблять в Роздільній.

У цей знаменний день святкову літургію у новому храмі  відслужив Владика Алексій Архієпископ Балтський і Ананьївський. Йому співслужили Благочинні трьох районів і протоієреї Роздільнянського району. А ще, на прохання православної громади Роздільної, священики відслужили молебень про дощ.
До храму Святителя Інокентія у Архієпископа особливе ставлення, адже це перший храм, який побудований під час його правління на території єпископату. «Перший храм, як перша дитина», – сказав в одне зі своїх відвідувань Роздільної Владика.
Сьогодні в новому храмі він освятив іконостас.

Після Хресного ходу навколо нового храму Архієпископ привітав віруючих з храмовим святом і розповів про святителя Інокентія і його сподвижницький подвиг пастиря, про його заслуги перед містом Одесою і мужність під час нападу англо-французько-турецької ескадри в 1854 році, про чудеса, які пов’язані з чудотворною іконою Касперівської Матері Божої, що послала на місто сильний туман, по молитві Святителя Інокентія.  Цей туман  завадив ворогові зруйнувати Одесу шквальним вогнем і змусив ескадру піти від берегів міста. «Храм Святителя Інокентія є для кожного віруючого раздільняньця не що інше, як Сіонська  світлиця Таємної вечері, де на святих апостолів – учнів Ісуса Христа, що зібралися разом  в день П`ятидесятниці, видимим чином зійшов Дух Святий. Зараз це сходження не таке виразне, але воно відчутно », – підкреслив Владика. Архіпастир подякував усім, хто брав участь в будівництві храму в тій чи іншій мірі, а особливо головному  благодійнику   нового храму Олександру Семеновичу Пресману. «Вірю і сподіваюся, що всі, хто брав активну участь у будівництві храму, при безпосередньому керівництві Олександра Семеновича, за свою працю отримали повне прощення гріхів, скоєних ними в житті і цей храм буде їм мовчазним ходатаєм на  протязі свого існування. Скільки б він не проіснував, тут буде завжди вимовлятися вдячна молитва про впорядників і будівельників цього храму », – сказав Владика Алексій.
Разом з віруючими Роздільної в новому храмі молився і головний його ктитор народний депутат України Олександр Пресман. Настоятель нового храму протоієрей  Олександр Судома вручив Олександру Семеновчу макет храму святителя Інокентія Одеського, який виготовили вихованці Роздільнянського ЦТДУМ. Отець Олександр наголосив, що народний обранець не тільки будує храми, а й допомагає дитячим установам.  А ще Олександру Пресману  було подаровано ікону покровителя храму Святителя Інокентія  з часткою мощів  Святого.

У слові-відповіді народний депутат розповів як виникла ідея будівництва  храму саме Святителя Інокентія : після того, як Владика Алексій, під час паломництва в Ізраїль за Благодатним Вогнем, повідав Олександру Семеновичу подробиці життя цього знаменитого Святого. Олександр Семенович щиро подякував Архіпастирю за все, що він робить для нового храму, за його підтримку і пастирське слово.  За все, що Владика робить сьогодні в православному світі, щоб в Україні настав мир. «Святитель Інокентій Одеський повинен бути для всіх нас прикладом того, як потрібно любити свою Батьківщину, як потрібно словом, молитвою, добрими помислами захищати її територіальну цілісність», – підкреслив народний депутат. Він подякував усім раздільняньцям, які взяли участь в будівництві цього храму. «Я вам дуже за це вдячний, тому що я б  ніколи в житті один, не дивлячись на матеріальні та інші  можливості, не зміг би побудувати такий храм, – сказав Олександр Семенович . Народний обранець добрим словом згадав покійного Благочинного Роздільнянського району протоієрея Петра Дутчака, з яким починав будівництво храму. Він подякував усім представникам духовенства, які знайшли час і бажання приїхати в Роздільну, щоб взяти участь у святковому богослужінні,  всіх присутніх, що молилися сьогодні в храмі. Він подякував віруючим за довіру, яку люди надають своєму народному депутату  і побажав кожному миру і добра в серці. «Те добро, яке передається від серця до серця завжди надзвичайно щире. Любов до Бога вона справжня. Її не можна ні продати, ні купити », – підкреслив народний обранець. Щирість і теплота його слів нікого не залишила байдужим. У багатьох на очах були сльози. «Спасибі вам, що ви є в моєму житті. І зі святом всіх », – сказав на закінчення Олександр Семенович.

 

 

Читайте також