Свято УКРАЇНСЬКОГО БОРЩУ у Великій Михайлівці, Одеської області.

В селищі Велика Михайлівка 9 листопада святкували не тільки День працівників культури та аматорів народного мистецтва та День української писемності та мови. В кращих українських традиціях, в цей день тут проводили міжрайонний конкурс-чемпіонат «Український борщ». В мистецтві приготування цієї улюбленої національної страви змагалось аж 26 команд з чотирьох районів Одеської області, що входять до складу 139-го виборчого округу.

На центральній площі біля місцевого Будинку культури представники команд з різних районів та різних сіл Великомихайлівського району розташували свої намети. Фантазія митців-кулінарів не знала меж, бо кожен намет, то був справжній витвір мистецтва. Обов`язково, біля кожного намету, величезний казан, що саме в ньому мають варити запашний борщ. В Україні борщ не просто улюблена страва мільйонів українців. Він давно став ознакою української автентичності і, навіть, символом нації. Хоч рецепти борщу і схожі, але кожна хазяйка варить «свій» борщ, вкладаючи в це діло велику фантазію та часточку душі.

Організатор свята голова Великомихайлівської районної ради Катерина Максимівна Лаптієнко відкрила конкурс. Вона привітала мешканців селища та гостей свята, запросила на сцену членів журі, що прибули до селища, щоб визначити переможців. Завітав на чудове свято і головний спонсор цього чудового заходу. Мешканців села привітав народний депутат України Олександр Семенович Пресман. Його появу зустріли оплесками.

Очолив журі ведучий кулінарного шоу на каналі Інтер «Готуємо разом», професійний кулінар Андрій Дромов. Саме він виступив експертом приготування українського борщу. Для приготування цієї страви Андрій Дромов виділив командам дві години часу. Робота закипіла, запалали дрова в мангалах та похідних печах, парувала вода в казанах, поварихи та повара-чоловіки, були й такі, вправно чистили овочі та кришили їх на дерев’яних дошках.

Посеред площі височіло Борщове дерево, яке сьогодні стало новим рекордом України. За кількістю продуктів для приготування борщу Борщове дерево перевершило усі попередні варіанти. Учасники турніру зробили заяву на 23 позиції складових для борщу. Представник Реєстру рекордів налічив їх аж 29. Сертифікат про новий Рекорд України був вручений Катерині Максимівні Лаптієнко представником Реєстру рекордів. Звістку про новий Рекорд зустріли шаленими оплесками.

Виявилось, що на території Великомихайлівського району проживають дві родини на прізвище Борщ. Представниць цих сімей викликали на сцену та вручили цінні подарунки. Зробив це народний депутат України Олександр Семенович Пресман. Та ще й розцілував жінок. Благодійний фонд Олександра Пресмана «Творю добро» сьогодні подбав про те, щоб жодна команда, жодна людина, що приймала участь в заході не лишилась без подарунка. Подарунки, медалі, кубки, дипломи в рамках були складені біля сцени та чекали переможців.
Щоб глядачі, присутні на площі,і не нудьгували, доки готується смачна страва, народний депутат України Олександр Семенович Пресман підготував для них ще один чудовий подарунок – концерт улюбленого вокаліста, заслуженого артиста України Павла Зіброва. Звістку про це люди зустріли шаленими оплесками. Чудовий концерт, з багатьма улюбленими хітами та новими піснями, пролетів як одна мить. Павла ЗІброва змінили самодіяльні колективи Великої Михайлівки та Захарівського району. А над площею вже плив запашний аромат чудового борщу, лоскотав ніздрі та викликав приплив слини.

В цей же час на площі роздавали пакети, де знаходився звіт народного депутата України Олександра Пресмана за 10 місяців 2018 року. Це вже стало традицією, що народний обранець кожен рік звітує перед своїми виборцями про виконану в 139-му виборчому окрузі роботу. І треба сказати, що цей звіт зайняв аж чотири газетні листа. Зроблено дуже багато. Але ще більше треба зробити, аби людям жилось краще, аби між ними розквітла любов та довіра. Олександр Семенович твердо вірить, що об’єднаними зусиллями мешканці округу все зможуть зробити і все подолати. Він закликав, виконуючи політику Президента України Петра Порошенка, створювати ОТГ. Приклад Великомихайлівської ОТГ довів, що такі об’єднані громади мають великі преференції та великі можливості.

Після закінчення терміну готування, строге журі зайняло свої місця на сцені за великим столом, вкритим білою скатертиною. Організатори свята потурбувались навіть про мінеральну воду, щоб при дегустації змивати смак попередньої страви. Про дегустувати борщ 26 команд та вибрати найкращий – дуже важка справа. Але наші експерти з нею дуже вправно впоралися.
Кожна команда зробила з своєї презентації борщу справжнє маленьке шоу. Учасники команд в яскравих костюмах співали пісень про борщ та сало, шуткували, та навіть пританцьовували. Вибухи сміху лунали раз по раз. Було сказано багато теплих слів, членам журі сподобались рецепти борщів, а особливо вразив борщ команди з маленького села Мигаї. Там команда була «морська», тож і борщ був з рибою – дуже смачний. Народний депутат України Олександр Пресман був в чудовому настрої. Він звертався до людей на ім’я , бо за стільки років спілкування та спільної роботи знає дуже багатьох. А його у 139-му виборчому окрузі, без перевершення, знають усі.

Коли були про дегустовані усі страви, члени журі пішли на нараду. Визначити переможців серед такої кількості команд справа не легка. В цей час всі присутні на площі нарешті змогли поласувати смачним борщиком, бо їм пригощали у кожному наметі. На «презентаційних» столах чого тільки не було – пиріжки, пампушки, маленькі шматочки чорного хліба намащені традиційним смальцем з часником. І звичайно до всього того чарочка горілки, або кухлик домашнього вина. Люди їли з великим апетитом та хвалили чудову страву. Хіба є в Україні людина, що не любить борщ?

І ось, нарешті визначені переможці. Але, як і пообіцяв народний депутат, жодна команда не пішла без подарунка та відзнаки. Учасники конкурсу по черзі піднімались на сцену, де Катерина Максимівна озвучувала назву команди, а Олександр Семенович вручав дипломи та пам’ятний подарунок – оригінальний настінний годинник з кухонною символікою. Кубки та медалі отримали три команди, маленькі кубки дві, одну з котрих нагородив сам Андрій Дромов. Це був приз від головного експерту. Ми не будемо називати переможців, бо усі команди великі молодці. Усі старались, усі показали клас. Андрій Дромов вніс пропозицію зробити цей конкурс традиційним і обов’язково проводити раз на рік. А Олександр Семенович запропонував виходити на європейський рівень та зробити конкурс міжнародним.
Чудове свято завершилось. Люди почали збиратись додому. Багатьом треба їхати далеченько. Поїхав зі своєю командою й народний депутат – в нього сьогодні ще багато справ. Але пам’ять про чудове свято, про наші чудові традиції, про нашу єдність , гостинність та інші чудові риси, притаманні українському народові, назавжди лишиться в пам’яті та в душі.

Читайте також