30-річчя виведення військ з Афганістану. Духовний щит Георгія Побідоносця. (Частина 3)

У молодому місті Южне 15 лютого 2013 року, як і в усій країні відзначали 24-ту річницю виведення військ з Афганістану. Місто дуже молоде, але тут теж живуть і трудяться воїни- «афганці».
Сюди на постійне місце проживання переїхали сім’ї, чиї сини, чоловіки,
брати полягли в чужій країні, і воїни, які повернулися на Батьківщину.
У 1989 році ветерани- «афганці» створили громадську організацію “Саланг”, а в 1994 році увійшли до складу всеукраїнського об’єднання воїнів-ветеранів Афганістану. У 2013 році Южненська міська рада ветеранів Афганістану, яка об’єднала учасників усіх військових кампаній за межами рідної країни, налічувала 167 членів.
У 2012 році воїнам – «афганцям» міста Южне від благодійного фонду народного депутата «Творю добро» була вручена срібна ікона Георгія Побідоносця, покровителя воїнства, щоб великий Святий Георгій захищав ветеранів на їх життєвому шляху.
У 2013 році проявом поваги до заслуг воїнів-інтернаціоналістів стало вручення членам міської ради ветеранів Афганістану міста Южне почесних грамот і пам’ятних медалей. Приємну місію, за дорученням народного депутата України Пресмана Олександра Семеновича, виконав член команди народного депутата України, секретар Южненського міської ради Любивий Дмитро Валерійович. Він також передав від благодійного фонду Олександра Пресмана «Творю добро» в дар Союзу воїнів- інтернаціоналістів міста Южне новий прапор. Воїни -інтернаціоналісти давно мріяли про символ своєї організації. І на урочистій ході учасників бойових дій яскраве малинове полотнище нового прапора гордо майоріло на вітру, відкриваючи погляду символічний знак Українського союзу ветеранів Афганістану.

Читайте також