30-річчя виведення військ з Афганістану. Спасибі вам, за те, що ви є.. (Частина 4)

Традиційно, 15 лютого 2013 року, з ініціативи та при матеріальній підтримці благодійного фонду Олександра Пресмана «Творю добро», зустріч воїнів-ветеранів Афганістану була проведена в смт Велика Михайлівка, куди, після урочистих мітингів і покладання квітів до пам’ятників загиблих побратимів у себе в районних центрах, з’їхалися представники афганського братства трьох районів – Захарівського, Роздільнянського і Великомихайлівського. Разом з ними у Велику Михайлівку прибули представники керівництва області та районів. Духовий оркестр зустрічав прибулих звуками військових маршів. У почесній варті застигли біля пам’ятника воїну-визволителю молоді хлопці у військово-польовій формі. Великомихайлівка урочисто зустрічала героїв – «афганців».
На траурному мітингу були сказані теплі слова подяки воїнам-ветеранам Афганістану. Олександр Семенович подякував воїнам- інтернаціоналістам за те, що сьогодні вони знайшли час і сили прийти на цю зустріч, подякував керівництву району за організацію заходу та висловив впевненість в тому, що і через рік, в день 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану, вони зможуть зібратися в колишньому складі. Народний депутат запевнив присутніх, що завжди, в будь-який час, вони можуть звернутися до нього за рішенням своїх особистих і суспільних проблем. «Спасибі вам, за те, що ви є» .- сказав депутат в завершення свого виступу.
Благодійний фонд Олександра Пресмана «Творю добро» підготував подарунки районним організаціям спілки воїнів – інтернаціоналістів. Два принтера і факс були вручені головам цих союзів. Голови районних адміністрацій вручили ветеранам- воїнам почесні грамоти. За значний внесок у розвиток ветеранського руху, військово патріотичне виховання молоді, активну громадську діяльність, в День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, народний депутат України Олександр Семенович Пресман був нагороджений грамотою обласної спілки воїнів – інтернаціоналістов «за вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху і підтримку воїнів-інтернаціоналістів »та пам’ятною медаллю” За вірність обов’язку і присязі “і прийнятий до лав групи депутатської підтримки воїнів-« афганців ».
В той же день у Великій Михайлівці пройшов традиційний фестиваль
військово-патріотичної пісні. Концертна програма, підготовлена представниками трьох районів, які приїхали на зустріч, не могла не зачепити серця. Тому що вірші і пісні про ту страшну війну, про ті трагічні події, що забрали життя молодих людей, які розбили і скалічили долі їхніх родин, не можуть не зачепити душу. І часто мужні, загартовані життям чоловіки в залі крадькома витирали сльози. А струни гітар, здавалося, плакали разом з ними. Голоси виконавців часом тремтіли і зривалися від хвилювання. Після концерту всіх присутніх традиційно запросили до столу – випити “бойові 100 грамів”, пом’янувши загиблих побратимів. І за щедрим столом в єдиному братерстві воїни – «афганці» знову відчули себе тими молодими хлопцями,що свято виконали свій військовий обов’язок в ім’я свободи чужого народу, в ім’я миру на землі.

Читайте також