30-річчя виведення військ з Афганістану. 2014 рік. (Частина 6)

У лютому 2014 року країна святкувала 25-річчя виведення військ з Афганістану. Не залишився в стороні від цієї події і благодійний фонд Олександра Пресмана «Творю добро». Своїм друзям-“афганцям” з п’яти районів 139-го округу від благодійного фонду народного депутата України були вручені адресні премії. Такі ж знаки уваги
були передані матерям і вдовам героїв, загиблих в Афганістані. До тих, хто в силу поганого стану здоров’я не зміг прибути на святкові заходи, помічники народного депутата приїхали з привітаннями від Олександра Семеновича безпосередньо за місцем проживання.
Жодна людина, жодна постраждала родина героя не були забуті цей день. Важкі роки війни в Афганістані не викреслити зі життя наших земляків, не забути. Не вилікувати душевні рани сімей, які втратили своїх синів, братів, чоловіків, коханих, батьків, свою надію, своє майбутнє. Не дивлячись на те, що минуло 25 років з дня виведення останніх частин Радянських військ з Афганістану, пам’ять тисяч українців, серед яких і мешканці Одеської області, не забуває ті трагічні часи. Не забуває про них і народний депутат України Олександр Семенович Пресман.
«Напевно я знаю поіменно всіх ветеранів-« афганців» округу і вважаю правильним привітати кожного з них. Це мої брати, мої близькі люди », – каже народний депутат. Особливу увагу він приділяє вихованню підростаючого покоління в дусі патріотизму. Вчити молодь на прикладі наших героїв – ось принцип, якого дотримується народний обранець і його команда. До 25-річчя закінчення війни в Афганістані в школах сіл Міжліманья: Ільїнці, Маринівці і Августівці пройшли уроки патріотичного виховання, на яких вшановували воїнів-інтернаціоналістів. На цих уроках учні змогла наживо поспілкуватися з ветеранами, почути правдиві розповіді про війну «з перших вуст». «Спілкування з живими носіями історії дуже корисне для нашої молоді», – вважають ветерани.

На честь святкування 25-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану, в Великомихайлівському районі були проведені урочисті заходи вшанування воїнів-інтернаціоналістів. Помічник-консультант народного депутата України Олександра Пресмана Сергій Василенко передав ветеранам Афганістану Великомихайлівського району слова подяки від народного депутата за «подвиг, відвагу і патріотизм, проявлені в роки війни в Афганістані». Сергій Василенко передав окрему подяку за уроки мужності, які ветерани проводять в школах 139-го виборчого округу, в тому числі у Великомихайлівському районі. Як підкреслив помічник народного депутата України, команда Олександра Пресмана, разом з ветеранами – «афганцями» планує і далі проводити системну роботу з патріотичного виховання молоді.
Свою вдячність за співпрацю і підтримку передали народному обранцеві Сергій Лашков – голова Захарівської районної спілки ветеранів Афганістану, Геннадій Шеельскій, голова спілки ветеранів Афганістану Великомихайлівського району. Від Великомихайлівського району Олександр Семенович був нагороджений пам’ятною медаллю на честь 25-ї річниці виведення військ з Афганістану, яку з побажаннями здоров’я і довголіття вручили для передачі Олександру Семеновичу його помічникові Микиті Кузькевичу.
Вшанування героїв відбулося і в ДК міста Роздільної. Благодійний фонд Олександра Пресмана не забув жодного ветерана, жодну родину загиблого героя. Цей факт особливо підкреслив у своєму виступі голова спілки ветеранів Роздільнянського району Володимир Підгородецький. У цей день «афганцям» дякували за мужність, дарували квіти і присвячували найкращі пісні. В рамках святкового концерту відбулося урочисте нагородження воїнів-інтернаціоналістів пам’ятними медалями. Сьогодні, по закінченню 25 років з дня виведення радянських військ з Афганістану, у ветеранів- «афганців» звичайно ж є ряд своїх проблем і питань, посильну участь у вирішенні яких надає Олександр Семенович. «Я хочу, що б «афганці» були затребувані як вихователі нашого молодого покоління. Вони, як ніхто інший, знають дух перемоги, дух військового братства, дух єдності. Сьогодні ці люди знайшли себе в соціальному житті. Вони передають свій досвід молодшому поколінню », – вважає народний обранець.
Вшанування воїнів-інтернаціоналістів з 25-ю річницею виведення військ з Афганістана відбулося 15 лютого в Лиманському районі. Урочисті заходи пройшли в будівлі Лиманської РДА, куди були запрошені майже 100 ветеранів з усього району. Воїнів-інтернаціоналістів привітали голова Лиманської районної держадміністрації і глава Лиманської районної ради. Теплі слова привітань передала воїнам-ветеранам і членам сімей загиблих від народного депутата України Олександра Семеновича Пресмана його помічниця. Вона вручила воїнам- «афганцям» пам’ятні ювілейні медалі. У той же день о 14.00 вітальні заходи почалися в смт Чорноморське. Майже 80 воїнам- інтернаціоналістам були вручені пам’ятні ювілейні медалі.

Читайте також