30-річчя виведення військ з Афганістану. Відлуння афганської війни в наших серцях. 2015 рік.(Частина 7)

15 лютого – день виведення радянських військ з Афганістану. На згадку про ті гіркі події ветерани афганської війни організовують мітинги, простуючи колонами центральними вулицями міст, селищ та сіл разом з рідними, близькими, друзями і просто патріотично налаштованими людьми. Адже це свято ветеранів-«афганців» та день пам’яті, скорботи по всіх загиблих воїнах-інтернаціоналістах.
У заходах, що проходили в місті Южному цього року, взяв участь секретар Южненської міської ради Д.В.Любивий і депутат міської ради А.Н.Гречкін, що відзначили, що вшановувати тих, хто вижив і шанувати пам’ять загиблих у цій війні – борг нинішнього і майбутніх поколінь.
«Закінчилася афганська війна, пройшли десятиліття, але пам’ять про неї жива, тому що ця пам’ять написана кров’ю солдатів і сльозами матерів», – підкреслив Дмитро Валерійович. – « Сьогодні нам випали нові випробування, на південному сході України йдуть бойові дії. Воїни-інтернаціоналісти захищають мир уже на рідній землі.» Секретар міськради Дмитро Любивий зазначив, що, незважаючи на важке економічне становище в державі, народний депутат України Олександр Семенович Пресман традиційно робить все можливе, щоб зберегти рівень соціального захисту ветеранів-«афганців» Южного та їх сімей. Протягом останніх років ведеться постійна робота по взаємодії з міською ветеранською організацією, а саме забезпечення безкоштовними медикаментами через соціальну аптеку, допомога в установці газових лічильників, щорічна матеріальна допомога вдовам загиблих, вручення продовольчих наборів, сприяння в організації та проведенні святкових заходів, придбання нагородних знаків і медалей.
Не став винятком і рік нинішній. Передавши адресну допомогу від благодійного фонду «Творю добро» для членів Южненської міської ради ветеранів Афганістану, Олександр Семенович подякував воїнам за активну громадянську позицію і за все, що вони роблять для міста і країни, побажав всім миру і благополуччя.
… Нині наша країна переживає важкі дні. Аналізуючи вогняні події минулих днів і збройне протистояння на сході України, приходимо до висновку: воїн – це захисник, покликаний не на вбивство, а на оборону своєї землі, покликаний для того, щоб бути готовим віддати життя за близьких, рідних і Україну.

15 лютого 2015року в Роздільній віддали борг поваги воїнам-інтернаціоналістам, учасникам бойових дій на територіях іноземних держав.

З 10 ранку почалося покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам- «афганцям».
У ньому взяли участь представники місцевої міської та районної влади, члени громадських організацій, працівники установ міста, прості городяни. Від імені народного депутата України Пресмана до пам’ятної стели квіти поклали представники громадської приймальні народного депутата в місті Роздільна. У районному будинку культури відбулися урочисті збори, де вшановували воїнів-інтернаціоналістів міста і району. Керівник громадської приймальні народного депутата України Олександра Семеновича Пресмана тепло привітала ветеранів- «афганців» від імені народного депутата, та передала від благодійного фонду Олександра Пресмана «Творю добро» оргтехніку для офісу районної організації воїнів-інтернаціоналістів Роздільнянського району. У відповідному слові голова районної організації ветеранів війни в Афганістані Підгородецький Володимир Іванович попросив передати Олександру Семеновичу Пресману велику подяку від імені всього афганського братства району за постійну допомогу у вирішенні проблем ветеранів та традиційну турботу і увагу в дні пам’ятних дат.
Раніше заходи із вшанування ветеранів війни в Афганістані пройшли в Великомихайлівському і Фрунзівському районах. Від імені народного депутата України Пресмана до знаменної дати районної організації воїнів-інтернаціоналістів Великомихайлівського району була вручена офісна техніка, а Фрунзівського району ноутбук.

Читайте також