30-річчя виведення військ з Афганістану. 2017 рік. (Частина 8)

15 лютого 2017 року ветерани-учасники бойових дій в Афганістані святкують пам’ятну дату – день виведення радянських військ з Афганістану. Це день пам’яті, день скорботи по, більш ніж, 15 тисячам молодих хлопців, які склали голови на чужій землі. Величезну ціну болю і горя матерів, розбитих доль, обірваних життів заплатили за цю війну і громадяни України. У цей день традиційно збираються ті, що залишилися в живих, члени великого афганського братства, щоб пом’янути загиблих побратимів, зустрітися з друзями, згадати бойові дороги. І щороку в цей день разом з воїнами- «афганцями» команда народного депутата України Олександра Семеновича Пресмана.
Біляївський район Афганське братство сіл Межлиманье налічує 37 ветеранів. З кожним з них особисто знайомий народний депутат України Олександр Пресман. Він і його помічники постійно в курсі всіх проблем ветеранів та сімей загиблих воїнів- «афганців». Цього року організації воїнів-інтернаціоналістів виділили офіс при місцевому ДК. Керівництво організації звернулося до народного депутата України Олександра Пресманом з проханням допомогти з комп’ютером. Сьогодні, на честь пам’ятної дати, помічники народного депутата вручили ветеранам новенький ноутбук. Фонд Олександра Пресмана подбав про матеріальне забезпечення святкового застілля, де ветерани змогли пом’янути своїх однополчан, які не повернулися з війни і тих, що пішли з життя вже в наші дні, поспілкуватися, згадати своїх побратимів . Поздоровлення і теплі побажання від Олександра Семеновича його помічники передали також 61 ветерану війни в Афганістані з сіл Вигода, Дачна, Холодна Балка. Тут для воїнів- «афганців» фондом «Творю добро» так само було організовано святкове частування.

Роздільнянський район.
У траурній ході та покладанню квітів до пам’ятного знаку воїнам – інтернаціоналістів на центральній площі міста взяли участь самі ветерани, представники міської влади, помічники народного депутата України Олександра Пресмана, жителі міста.
Організація воїнів-інтернаціоналістів Роздільнянського району дуже численна і становить 280 осіб. Сьогодні на святкове застілля, пом’янути загиблих друзів і зустрітися з побратимами, тільки в Роздільній зібралося понад 120 чоловік. Основну частину воїнів- «афганців» в цей же час вітала в смт Лиманське помічник народного депутата Наталя Бараненко. Тут для ветеранів фондом Олександра Пресмана «Творю добро» так само було організовано святкове частування. «Спасибі Олександру Семеновичу! Він один нас ніколи не забуває і завжди вітає в цей день.»,- переказували ветерани – інтернаціоналісти.
Великомихайлівський район.
Народний депутат України Олександр Семенович Пресман, побувавши з робочим візитом в смт Велика Михайлівка 10 лютого, 2017 роки віддав шану загиблим воїнам – «афганцям». Він поклав квіти до пам’ятного знаку в центрі селища. Сьогодні, в день пам’ятної дати 28-річчя виведення військ з Афганістану на церемонії покладання були присутні його помічники. Організація ветеранів війни в Афганістані налічує в Великомихайлівському районі понад 100 осіб. Під час святкового застілля, організованого місцевою владою, глава громадської приймальні народного депутата України Олександра Семеновича Пресмана Валентина Василівна Гамар вручила активу організації ветеранів Афганістану почесні грамоти, і подарувала всім воїнам-інтернаціоналістам подарунки від фонду Олександра Пресмана «Творю добро» – чоловічі парфумерні набори.

Захаровський район.
Урочистий мітинг, присвячений дню виведення радянських військ з Афганістану, відбувся і в смт Захарівка. Від імені народного депутата України Олександра Семеновича Пресмана і від себе особисто ветеранів-інтернаціоналістів привітав його помічник, депутат Одеської обласної ради, Микита Кузькевіч. Матеріальну адресну підтримку від фонду Олександра Пресмана «Творю добро» вручила сім’ям загиблих в Афганістані воїнів глава громадської приймальні народного депутата в Захарівському районі Валентина Олександрівна Крилова. У слові-відповіді народному депутату України Олександру Пресману, від імені афганського братства району, подякував голова районної організації ветеранів – інтернаціоналістів Василь Лучків. Він підкреслив, що Олександр Пресман всі роки своєї діяльності в район і окрузі тісно співпрацює з ветеранами, допомагаючи їм у вирішенні різних проблем, як громадських, так і особистих. І завжди пам’ятає про пам’ятні дати, дорогі для воїнів- «афганців». Фонд «Творю добро» взяв на себе так само організацію святкового застілля для ветеранів війни в Афганістані в Захарівське районі.
На території 139-го округу вже кілька років працює програма БФ Олександра Пресмана «Творю добро» – «Це потрібно не мертвим, це потрібно живим», в рамках якої щорічно виділяються кошти на приведення в порядок місць поховання героїв Великої Вітчизняної війни та воїнів-інтернаціоналістів.

Читайте також