Олександр Пресман привітав «афганців» Роздільнянського району.

Організація воїнів-інтернаціоналістів у Роздільнянському районі налічує 120 членів воїнського братерства та вдів і матерів загиблих. Не менш велика,125 ветеранів , вдів та матерів загиблих , організація воїнів-інтернаціоналістів селища Лиманське.
В день 30-річчя виведення радянських військ з Афганістану і в селищі Лиманське, і в Роздільній, куди з’їхались ветерани Афганістану з частини Роздільнянського району, урочисті заходи почались з траурної ходи до меморіалу загиблим на території чужих держав українським воїнам. Покласти квіти на мармурові плити, де висічені імена героїв, що виконали свій військовий обов’язок, прийшли їх бойові побратими, представники місцевої влади та прості громадяни – земляки.

Після траурного мітингу ветеранів – інтернаціоналістів Роздільної запросили на урочисті збори до актової зали НВК№1. Сьогодні тут звучали теплі слова вітань та чудові побажання, головним з яких було побажання миру. Ветеранам – «афганцям» вручали пам’ятні медалі на честь 30-річного ювілею виведення військ з Афганістану. Сільські голови, що приїхали на урочистості разом зі своїми ветеранами нагороджували «афганців» цінними подарунками. Ветеранів привітала голова Роздільнянської РДА Бараненко Наталя Вікторівна та керівник громадської приймальні народного депутата України Олександра Семеновича Пресмана Галина Василівна Нагорняк.
Народний депутат України вже дев’ятий рік поспіль, с самого початку своєї діяльності у 139-му виборчому окрузі, співпрацює з організаціями воїнів – інтернаціоналістів в кожному з районів, що входять до складу виборчого округу. Неодноразово він збирав їх на колективні заходи в дні пам’ятних дат. Проводились фестивалі афганської пісні, люди з різних районів спілкувались, згадували вогняні роки, страшну ту війну, поминали загиблих друзів. Саме Олександр Пресман став ініціатором проведення «уроків мужності», довів їх величезне значення в патріотичному вихованні сучасної молоді. Кожного року до громадських приймалень народного депутата України Олександра Пресмана, з різних питань, звертаються ветерани – інтернаціоналісти. І завжди отримують дієву підтримку та поміч. Офісна техніка, ноутбуки, участь в усіх заходах, що за ці роки проводились для активістів округу, ось неповний перелік подарунків «афганцям» від фонду «Творю добро» . Воїни – інтернаціоналісти неодноразово були запрошені на морські прогулянки в рамках програми «Канікули з Пресманом для дорослих», а їх діти та онуки регулярно приймають участь в літніх поїздках дитячих «Канікул з Пресманом». Ветерани поважають Олександра Семеновича, вважають його своїм. Народний депутат України Олександр Семенович Пресман за особливі заслуги перед ветеранськими організаціями 139-го виборчого округу, був нагороджений Всеукраїнською організацією «Афганці Чорнобиля» почесною грамотою, а в 2013 році грамотою обласної спілки ветеранів – інтернаціоналістів «за вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху і підтримку воїнів-інтернаціоналістів» та пам’ятною медаллю «За вірність обов’язку і присязі», а також прийнятий до лав групи депутатської підтримки воїнів – «афганців».
Тільки сьогодні вранці Олександр Семенович прибув до Одеси, і зразу вирушив на зустріч зі своїми друзями. Він запросив ветеранів-інтернаціоналістів до святкового столу, щоб разом з ними пом’янути загиблих та померлих друзів, поспілкуватись, згадати ті страшні часи. Кожному ветерану – інтернаціоналісту були вручені адресні премії та вітальні листівки від благодійного фонду Олександра Пресмана «Творю добро». Олександр Семенович привітав ветеранів з ювілейним святом. «Хочу сказати вам велике спасибі, що ви є у моєму житті. Що я можу ось так, по простому, по домашньому, по братерські пожати кожному руку. Ті випробування, що дістались на вашу долю ще в молодому віці, змогли перенести тільки дуже мужні люди. Саме ви маєте сьогодні служити прикладом для молоді, взірцем мужності та справжньої чоловічої дружби і вірності.»,- сказав у своїй вітальний промові народний обранець.
Поминальну молитву за загиблими прочитав протоієрей Свято-Миколаївського храму В`ячеслав Ткаченко.
Після зустрічі з «афганцями» Роздільної, Олександр Семенович та його помічники вирушили до селища Лиманське. Вони приїхали саме на зустріч ветеранів у неформальній обстановці, що в її організації також приймав участь благодійній фонд Олександра Пресмана «Творю добро». Олександра Семеновича радо вітали усі присутні. Ці люди добре знають народного обранця, бо на протязі дев’яти років він завжди був рядом з ними і завжди виконував свої обіцянки. Сьогодні він приїхав до Лиманського, бо твердо пообіцяв бути присутнім на святі. Від благодійного фонду «Творю добро» кожному воїну- інтернаціоналісту, вдовам та матерям загиблих були вручені адресні премії. На честь ювілейного свята та на знак пошани . Олександр Семенович побажав усім присутнім «добра та миру. І щоб мир обов’язково запанував в Україні». Це була чудова зустріч рідних людей, з інтересними історіями, з теплими спогадами, з планами на майбутнє.

Читайте також