Фонд Олександра Пресмана прийняв участь у святкуванні Масляної в Южному.

10 березня у місті Южний відзначили свято Масляної. Перш ніж увійти у Великий піст, народ прощається із зимою, радіє теплим дням весни, і, звичайно ж, займається випіканням млинців. У Южному випічкою і різноманітністю млинців пригощали місцеві пекарні. За словами Марії Білої, яка займалася процесом приготування, її команда випікала млинці протягом 3 діб.

“Ми приготували млинці з безліччю начинок. Це символізує багатство та добробут. Чим їх більше, тим вважається, що сім’я і народ заможнішій , цим прогнозуємо собі гарне майбутнє. Ми пригощаємо южненців млинцями і солоними, і солодкими, використовували заварний крем, вишню, ананас, згущене молоко, сир, мак і т.д. Також ми приготували калачі, а ось булочки у нас у вигляді жайворонків, вони як символ прийдешньої весни. “- розповіла Марія Біла, пекар.

До випічки жителів Южного пригощали узваром та чаєм з карпатських трав. Готували гарячі напої прямо на місці, для цього використовували самовар і заготовили шишки. Організатором народного гуляння та частування в Южному виступив благодійний фонд “Творю добро” народного депутата України Олександра Пресмана.
“Я люблю Южний, і маю надію, що він любить мене. Я не завжди можу приїхати до якогось конкретного свята, але сьогодні Масляна, це традиційно красиве свято, коли зима закінчується і ми зустрічаємося з весною. Хочеться пригостити всіх жителів Южного смачними млинцями, зробити їм гарний настрій. Хочеться, щоб було смачно і красиво. Я впевнений, що сьогодні буде багато дітей, це свято, коли всі посміхаються, є можливість побачитися, поспілкуватися. Це прекрасне свято. В Южному воно завжди відзначається по-особливому. “- зазначив Олександр Пресман.
Цього дня для жителів міста на ганку ДК “Дружба” виступили колективи Палацу культури. Одночасно на заході проводився ярмарок. Місцеві умільці і кулінари презентували южненцям свою продукцію.

Читайте також