Олександр Пресман – 9 років поряд з героями!

Дев`ятий рік поспіль у святкуванні Дня Перемоги в 139-му виборчому окрузі приймає участь народний депутат України та його благодійний фонд «Творю добро». З 2011 року, коли народний обранець вперше прийшов до 139-го виборчого округу в якості кандидата в народні депутати України, кожен ветеран Великої Вітчизняної війни, не на словах, а на ділі, відчув турботу та піклування від членів команди Олександра Семеновича. Вперше від благодійного фонду Олександра Пресмана «Творю добро» учасників війни особисто привітали зі святом Перемоги та передали вагомі адресні подарунки зі словами подяки та щирими теплими побажаннями. До людей похилого віку, що в наслідок стану здоров’я не змогли прийняти участь в урочистих заходах, додому завітали представники команди Олександра Пресмана.
У 2012 році Олександр Семенович підтримав ініціативу військово-патріотичного клубу «Честь та слава» з міста Одеси у проведенні фестивалю та реконструкції бою. За підтримки Олександра Пресмана була зібрана військова техніка з усієї України: п`ять бойових гармат, рідкісна зенітна установка «Бофорс», німецька вантажівка і мотоцикли, радянська протитанкова 45-міліметрова гармата, вантажівка -«полуторка», німецький танк «Тигр». В реконструкції прийняли участь військово-історичні клуби з інших країн – Румунії, Росії, Ізраїля та Польщі. Всього в реконструкції були задіяні майже 400 людей. Це було дуже величне видовище, що зібрало багато глядачів з усіх кутків Одеської, та й не тільки Одеської області. «Традиції, які мені передали батьки, я тепер передаю своїм дітям. Мої діти та онуки повинні знати, хто одержав насправді цю велику Перемогу і пишатись подвигом простого солдата»,- сказав Олександр Семенович. Він, з усією сім’єю, був присутній тоді на реконструкції бою.


При підтримці благодійного фонду «Творю добро» проводились фестивалі військово – патріотичної пісні, такі, як „Ветерани, молодь, майбутнє!” „ХХІ століття без воєн” в 2013 році у Захарівці. Фестивалі були присвячені 70-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні. «Проведення подібних заходів сприяє відродженню й популяризації військово-патріотичної пісні, у якій оспівується героїзм наших славетних воїнів. Ці мелодії несуть в собі радість перемог, надію на повернення синів додому, смуток втрат»,- вважає народний обранець. Він завжди з радістю підтримує такі починання.
Кожний рік команда народного депутата України Олександра Семеновича Пресмана приймає активну участь в святкових заходах до Дня Перемоги. Обов`язкове покладання квітів до меморіалів загиблим воїнам, участь в траурних мітингах, участь у вшануванні  ветеранів Великої Вітчизняної війни. Не було жодного року, щоб Олександр Семенович не передав ветеранам, на знак поваги, адресну премію, або святковий продуктовий набор. Для людей похилого віку дуже важливі увага та піклування. І саме це для них здійснюють помічники народного депутата та він особисто. До кожної хати, де живе ветеран,в ці дні приходять члени команди Олександра Семеновича, щоб здійснити свою місію та привітати поважну людину, побажати здоров’я та довголіття, поспілкуватись та згадати героїчні часи . Адже саме ці люди, яких вже так мало лишилось з нами, і є носіями історії, справжніми свідками тих подій, які можуть розказати правду про війну своїм нащадкам.


У 2014 році в благодійному фонді Олександра Пресмана “Творю добро” почала діяти нова програма «Це потрібно не мертвим, це потрібно живим». В рамках цієї програми благодійний фонд Олександра Семеновича виділяв кошти на упорядкування меморіалів та місць загального поховання – братських могил. Були проведені ремонти на кладовищах, де поховані ветерани Великої Вітчизняної війни, знайдені та упорядковані занедбані поховання та пам’ятники, що не ремонтувались роками. Була проведена величезна робота по усій території 139-го виборчого округу. «Це потрібно не мертвим героям. Це ми з вами маємо подбати про їх могили, щоб прямо дивитись у очі своїх дітей та онуків. Покоління, яке виросло в мирний час, в неоплатному боргу перед посивілими героями »,- вважає Олександр Семенович. Цього ж року в різних районах 139-го виборчого округу в багатьох аптеках почали працювати «куточки ветерана», де заслужені люди змогли отримати медичні препарати першої необхідності безкоштовно. Це також ініціатива благодійного фонду Олександра Пресмана «Творю добро».


«Перемога народу у Великій Вітчизняній війні над німецьким агресором стала можливою завдяки масовому патріотизму, самовідданості багатьох людей: партизан, трудівників тилу які не шкодували сил, ризикуючи життям, боролися за святу перемогу в священної битві за Батьківщину»,- це особиста думка народного депутата України Олександра Семеновича Пресмана. У 2015 році, до 70-річчя Великої Перемоги подовжила свою роботу програма благодійного фонду Олександра Пресмана «Це потрібно не мертвим, це потрібно живим».

Свіжою зеленню, сонячним світлом і теплом, відродженням природи приходить на землю травень. Традиційно в ці ясні весняні дні з люди приводять в порядок свої подвір’я, а так само місця поховання своїх рідних і близьких. Всі роботи по впорядкуванню місць поховання героїв Великої Вітчизнянної війни проводилися за рішенням та за активної участі місцевих громад. Жителі самі планували, що саме потрібно зробити, відновити, відремонтувати.
«Люди самі вирішать, як і які роботи потрібно проводити. Адже в цих місцях поховані їхні родичі, тут їх коріння. Ці роботи потрібні не мертвим. Це наш борг, наша пам’ять, наша велика повага і поклоніння перед подвигом героїв, що зберегли свободу і незалежність країни, які віддали життя за мирне небо над головами нащадків »- висловив свою думку народний депутат України Пресман. За ці роки знайдено і приведено в порядок безліч занедбаних могил героїв, відновлені сотні пам’ятників, обелісків, замовлені і встановлені мармурові меморіальні дошки з прізвищами загиблих. Жоден пам’ятник, жодне поховання воїнів часів Великої Вітчизняної війни на території 139-го виборчого округу не повинно лишитись без нагладу – це тверда позиція народного депутата, його помічників та однодумців.
«Варто задуматися: чи все зроблено нами для збереження пам’яті про тих, перед ким ми в неоплатному боргу. Ми пишаємося нашими співвітчизниками, синами і дочками України, які на своїх плечах винесли всі тяготи тієї страшної війни і заплатили страшну ціну за довгоочікувану і велику Перемогу. Цю гордість і цю пам’ять у нас нікому не відняти»,- вважає Олександр Семенович.


Кожного року народний обранець , крім обов’язкових адресних привітань, вигадує щось нове, щоб порадувати ветеранів, зробити їм приємне, якнайкраще вшанувати цих мужніх людей. У 2016 році в селищі Лиманське Роздільнянського району народний депутат України Олександр Семенович Пресман приготував заслуженим людям особливий подарунок. У довоєнний і післявоєнний час великою популярністю серед населення користувалися духові оркестри. Жоден захід не обходилося без їх блискучою міді, без гучних маршів і улюблених вальсів. На згадку про дні молодості наших ветеранів, щоб доставити радість нашим героям, Олександр Семенович виділив кошти зі свого благодійного Фонду «Творю добро», щоб на святі Дня Перемоги в Лиманському звучали улюблені мелодії тих років, військові пісні часів Великої Вітчизняної війни і сучасні пісні про війну. Духовий оркестр грав в Лиманському цілий день – і в центрі селища, і в Рибальському і в колишньому військовому містечку. Неначе час повернув назад, і знову молоді і повні сил наші ветерани, і ще не було тієї страшної війни, що забрала мільйони життів, поламала мільйони доль. Але вже покладено квіти до мармурових плитах пам’ятників і братських могил. І знову, в 71-й раз звучать з високої трибуни слова вдячності до тих, хто вистояв і переміг, І хвилина мовчання наповнена скорботою за тими, хто назавжди ступив в безсмертя, відстоявши життя на землі.

«Ми ніколи не забудемо, якою величезною ціною був зупинений нацизм. Ми схиляємо голови перед пам’яттю наших співгромадян, які загинули у вогні Другої світової війни, згадуємо наших рідних і близьких, всіх, кому ми вдячні за Перемогу. Для кожного з нас день Перемоги – це велике свято, яке назавжди вписане в історію України. Це важлива частина нашої спільної пам’яті, яка об’єднує і робить всіх нас сильнішими. Це символ нескінченної любові до Батьківщини, символ стійкості, відваги і мужності »-вважає народний депутат України
2017 рік – команда народного обранця , як завжди, приймає участь в траурній процесії. Перші весняні квіти лягають на чорний мармур пам’ятних плит. А біля Вічного Вогню грають діти, бо завдяки безсмертному подвигу наших ветеранів, ми маємо право на життя. Це не має повторитись ніколи! Уходять в небо наші герої. Кожного року їх все менше. Але про них завжди пам’ятає та підтримує людина, чий дід загинув у тій війні – Олександр Семенович Пресман. І завжди разом з народним депутатом уся його команда – депутати Одеської обласної ради Микита Кузькевич, Ігор Іоганов, Дмитро Чапір, голови громадських приймалень у районах 139-го виборчого округу Галина Нагорняк, Валентина Гамар, Валентина Крилова , Сергій Щербич, , Тетяна Нетід, Галина Неплій, помічники Марина Орлова, Антон Муравенко та багато інших добровільних помічників, що готові допомагати народному обранцю та його команді в благородній місії вшанування героїв Великої Вітчизняної війни.


2018 рік- 8 травня, в День пам’яті і примирення, та 9 травня, в День Перемоги у Другій світовій війні, заслужених людей відвідали помічники народного депутата України Олександра Семеновича Пресмана. Вони передали героям привітання від Олександра Семеновича з найсвітлішим весняним святом і вручили адресні премії від благодійного фонду Олександра Пресмана «Творю добро». У п’яти районах Одеської області і в місті Южне працівники громадських приймалень народного обранця взяли участь в траурних мітингах та покладанні квітів до могил загиблих воїнів. У селі Чорноморське була організована виставка військової техніки часів ВВв де всі бажаючі могли сфотографуватися. Ветерани були урочисто доставлені на цій техніці на мітинг і покладання квітів, які пройшли на меморіалі 412-ї батареї. У Великомихайлівському, Роздільнянському, Захарівському та Біляївському районах також були проведені мітинги та святкові концерти, на яких виконували пісні воєнних років. По закінченню концерту всіх чекала польова кухня з солдатською кашею і бойові сто грам. Люди приходили на мітинг з портретами своїх батьків та дідів, які приймали участь в бойових діях та не дожили до сьогоднішніх днів, але «Безсмертний полк» завжди з нами. Святкові заходи пройшли в кожному населеному пункті 139-го виборчого округу. Не був забутий жоден ветеран. Тим, хто за станом здоров’я не зміг бути присутній на урочистостях, адресні премії, зі словами подяки, особисто передали члени команди народного обранця.
Ветерани, в свою чергу, щиро дякували Олександру Семеновичу : «Спасибі, що пам’ятаєте нас, завжди допомагаєте, коли ми звертаємося. Дай Бог Вам здоров’я. Бережіть себе, бережіть все, що є у вашому житті».


Вони попросили докласти всіх зусиль для збереження пам’яті про полеглих у боях з фашистами героїв.
2019 рік. В 139-му виборчому окрузі лишилось 95 ветеранів. До кожного з них напередодні свята Перемоги завітали представники команди народного обранця, щоб з великою повагою передати теплі слова вітань та найкращі побажання від Олександра Пресмана, народного депутата України. А ще адресні премії, на знак пошани перед великим подвигом наших героїв, який ми будемо пам’ятати завжди.
Зовсім небагато залишилося їх з нами, учасників і свідків тих страшних років. Героїв, які винесли на своїх плечах весь тягар воєнного лихоліття, великою мужністю і великої кров’ю вибороли мир на нашій землі, визволителів народів Європи від коричневої чуми. «Ми в неоплатному боргу перед нашими ветеранами», – підкреслив народний депутат, -« хід історії не змінити, і подвиг людей, які пролили кров і відстояли право на вільне життя своїх нащадків безсмертний».

Читайте також