День Перемоги. У Лиманському районі приділили увагу кожному ветерану.

Лиманський район відсвяткував День Перемоги – в селах і селищах пройшли мітинги і концерти, жителів пригощали солдатською кашею.
У Крижанівці святкування Дня Перемоги розпочалося з мітингу у Меморіалу пам’яті, де місцеві жителі віддали честь загиблим і поклали квіти. Мітинг завершився грандіозним авіашоу багаторазового чемпіона України, льотчика-пілотажніка – Валерія Наливайко. Він показав свою майстерність в небі над морськими просторами біля узбережжя села. Урочистості продовжилися святковим концертом в парку «Чорноморець» під пісні військових років. Після завершення концерту всі місцеві жителі і гості села змогли скуштувати смачну солдатську кашу зі справжньої польової кухні.

Фонтанка вшанувала пам’ять полеглих героїв урочистою ходою та мітингом, а перед тим вдячні мешканці села поклали квіти до пам’ятника загиблим односельчанам. Продовження святкування відбулося в Фонтанському Будинку культури, де відбувся урочистий концерт з нагоди Дня Перемоги. А ввечері над просторами села пролунав святковий салют.
За дорученням народного депутата України Олександра Пресмана, його помічник, Сергій Щербич, побував в ці дні в селах Крижанівка та Фонтанка, де зустрівся з ветеранами . У селі Фонтанака мешкає 2 героя, а в Крижанівці їх четверо. З кожним з учасників війни Сергій зустрівся особисто. Він передав героям вітання від Олександра Семеновича з 74-ю річницею Великої Перемоги, побажав літнім людям міцного здоров’я та довгих років життя. . «Ви гідні довгого і щасливого життя. Заслужили його ї своїм подвигом заради порятунку світу. Для нас ви є прикладом мужності і героїзму », – зазначив помічник народного обранця. Спілкування с свідками тих буремних років завжди корисне та цікаве, бо почути правду про війну від безпосередніх учасників подій дорогого варте. Герої війни охоче ділились спогадами , розповідали про те, як важко було ховати друзів, якою тяжкою ціною була завойована Перемога. Вони просили передати свою подяку народному депутату Олександру Пресману за те, що завжди пам’ятає про заслужених людей і ніколи не забуває їх привітати.
У ці ж дні чудові урочистості пройшли в селах Чорноморське та Гвардійське. Тут були організовані чудові концертні програми. Біля меморіалу 412 батареї , де 25 серпня 1944 року смертю хоробрих загинули 250 донецьких шахтарів, що ціною життя зупинили наступ фашистів на Одесу, пройшов парад військової техніки часів Великої Вітчизняної війни. Меморіальний комплекс 412-та батарея завжди є місцем проведення урочистостей в день Перемоги. В 2012 році, за допомогою благодійного фонду Олександра Пресмана «Творю добро» тут була проведена реконструкція бою , в якій прийняли участь представники з різних країн у кількості майже 400 осіб. З святкової сцени учасники дякували ветеранам, учасникам трудового тилу, дітям війни, та згадували на добру пам’ять усіх, хто не дожив до цього світлого дня. Вічна слава живим, вічна пам’ять загиблим! Сьогодні в Лиманському районі мешкають всього 10 ветеранів .
У Красносілці святкування почали діти в парковій зоні села. Там працювали аніматори і тематичні фотозоні, проводилися різноманітні конкурси, розваги і кращий подарунок усім дітям – солодка вата. Також всі бажаючі могли взяти участь у майстер-класі з виготовлення маку і спробувати солдатську кашу. Пізніше відбулася хода Миру з однієї з вулиць села і церемонія покладання квітів біля пам’ятника воїнам-односельчанам. В ході Миру та покладанні квітів прийняв в участь помічник народного депутата України Олександра Пресмана Антон Муравенко. У Красносільці мешкає четверо ветеранів. Саме їх приїхав привітати помічник народного обранця з святом Перемоги. Антон Муравенко передав героям побажання міцного здоров’я від Олександра Семеновича та вручив кожному особисто адресну премію від благодійного фонду Олександра Пресмана «Творю добро».

Читайте також