День Перемоги. У Біляївському районі ніхто не забутий, ніщо не забуте!

У Біляївському районі до 74-ї річниці Великої Перемоги над німецько – фашистськими загарбниками готувались дуже ретельно. У районному центрі та селах району пройшли заходи по вшануванню ветеранів Великої Вітчизняної війни. За дорученням народного депутата України Олександра Пресмана ветеранів БІляївського району привітав його помічник-консультант, депутат Одеської обласної ради Дмитро Чапір. Від благодійного фонду Олександра Пресмана «Творю добро» кожному ветерану передали адресну премію та живі квіти. Не були забуті і вдови загиблих та померлих ветеранів. До кожного двору, де живе ветеран війни або вдова ветерана сьогодні завітали гості, щоб вшанувати заслужену людину, надати знаки уваги та побажати здоров’я, довголіття, щастя в колі рідних. А ще сказати добрі слова людині, яка не шкодувала життя, захищаючи рідну землю. На своїй сторінці в Фесбук член команди народного депутата України Олександра Пресмана , Дмитро Чапір, залишив до Дня Перемоги дуже гарний пост: «Свято зі сльозами на очах – День Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні – об’єднує людей, незалежно від віку, статусу і переконань. Цей день вписаний в історію нашої держави як приклад великого єднання всього народу, який відстояв свободу, честь і незалежність Батьківщини. Мільйони загиблих людей, покалічених доль. Війна накладає свій відбиток на багато поколінь. У нашій пам’яті назавжди залишаться ті, хто поклав на вівтар Вітчизни свої життя, хто повернувся і піднімав з руїн країну, хто не шкодуючи сил і здоров’я трудився в тилу. На превеликий жаль, з кожним роком все менше залишається серед нас учасників Другої Світової війни. І сьогодні святий обов’язок для всіх нас – зберегти і зберегти історичну правду про ті суворі часи, пам’ять про героїв, а головне – мир і спокій в нашій країні! Ми пам’ятаємо ваш подвиг. Він – безсмертний!»

Тепло привітав ветеранів і народний депутат України Олександр Семенович Пресман: «День Перемоги.. Це свято – велика історія нашої держави. Велика Слава її синів і дочок, які ціною крові, ціною життя, ціною великих подвигів і героїзму на полях битв Великої Вітчизняної війни відстояли свободу і незалежність нашої держави, свободу і право на життя народів Європи.
Дорогі наші ветерани! Подвиг ваш безсмертний! Слава ваша вічна!
Від імені всіх вдячних нащадків спасибі вам за те, що відстояли весну, за те, що ми живемо на цій землі Нехай здоров’я не підводить. Нехай ваші рідні та близькі завжди підтримують вас своєю турботою і любов`ю. А громадянам України, своїм дорогим землякам хочу побажати, щоб нарешті мир запанував в нашій країні. Нехай не рвуться снаряди, не гинуть наші воїни. Нехай мирне небо засяє над нашою улюбленою Україною, і мирна праця її громадян поверне нашій землі благополуччя і процвітання ».
В БІляївському районі сьогодні проживає лише 20 героїв Великої Вітчизняної війни. В селі Дачне їх лишилось всього четверо. Ще один ветеран війни проживає в селі Холодна Балка. Кожного з них сьогодні привітали члени команди Олександра Пресмана. На урочистостях були присутні лише двоє героїв. Але ще трьох учасників війни помічник народного обранця Антон Муравенко відвідав на дому. Літнім людям, що пройшли війну, дуже важливо відчувати себе захищеними, відчувати нашу повагу та піклування , відчувати себе потрібними. Саме це намагаються подарувати їм помічники народного обранця. Вони просять ветеранів розповісти щось з їх бойового минулого, тепло спілкуються з героями. Якщо уважно подивитись на фото, де помічники Олександр Семеновича на зустрічі з ветеранами або вдовами героїв, то видно скільки уваги в очах молодих людей і яка радість світиться в очах сивочолих ветеранів, як гордо вони носять свої бойові нагороди, як прямо тримають плечі. Такі відвідини для них дуже важливі. Це розуміє народний депутат України Олександр Семенович Пресман.
До Дня Перемоги у селах Дачне та Холодна Балка пройшли святкові урочистості. У концерті, який відбувся біля пам’ятника визволителям, виступали місцеві творчі колективи. Вони співали пісні Перемоги. Кілька номерів підготували учні шкіл. Ветеранів села Дачне та Холодна Балка привітав помічник народного обранця Антон Муравенко.
Трьох ветеранів, що мешкають у селах Кам`янка та Секретарівка привітала помічник народного обранця Галина Неплій. Герої також отримали подарунки від БФ «Творю добро».
Урочисті заходи з вшанування героїв Великої Вітчизняної війни пройшли і в селі Вигода Біляївського району. Біля залізничного вокзалу в сквері в братській могилі знайшли останній притулок 45 невідомих воїнів , які загинули при звільненні села у 1944 році. Саме сюди прийшли з квітами та портретами ветеранів ВВв численні жителі , місцеві школярі, воїни- інтернаціоналісти. Урочисто, під звуки духового оркестру траурна колона пройшла по вулиці Залізничній до пам’ятної стели . Пам`ятник на місці братського поховання 85 воїнів встановили у 1980 році. Траурний мітинг відкрила директор Вигодянського будинку культури Оксана Курманевич. Зі словами привітань та подяки за порятунок світу від фашистської чуми, за право людей бути вільними виступили: Алла Рибачок – т.в.о. голови сільської ради; Євген Волосевич помічник-консультант депутата Одеської обласної ради Дмитра Чапіра; Валентина Семенович, голова місцевого осередку СВА; Вадим Рудой, настоятель Свято-Татіановского храму; Валерій Пімонов, ветеран місцевого самоврядування.
Не були забуті і ветерані ВВв. В Вигоді мешкають тільки двоє учасників війни – Володимир Загороднюк та учасниця бойових дій Анна Макар. До ветеранів з адресною премією від благодійного фонду Олександра Пресмана «Творю добро» завітав помічник депутата Одеської облради Дмитра Чапіра , Євген Волосевич. Він привітав заслужених людей та передав найтепліші побажання здоров’я, миру та благополуччя від народного депутата України Олександра Семеновича Пресмана та члена його команди – Дмитра Чапіра.

Читайте також