Жителі Лиманскього району молились в святих місцях.

На паломництві по святим місцям побували віруючі з сіл Світле та Олександрівка Лиманського району. Від благодійного фонду Олександра Пресмана «Творю добро» вірянам подарували чудову поїздку до храму села Кулевча та святого джерела Іоанна Сочавського. Кулевча – «маленький рай» на землі, куди саме на свято Святої Трійці з’їжджаються паломники з усієї України. У ці дні тут спостерігають Чудо Господнє – за склом образа Матері Божої самі собою розквітають лілеї – без землі , води та повітря.. А ще в Храмі села Кулевча, що присвячений Святому Миколаю Чудотворцю миро точать ікони та Голгофський хрест Христа Спасителя. Чудесним чином з ран Спасителя витікає миро червоного кольору, який вивчали судові медики, та так і не дійшли згоди, щодо його складу. Кулевчанські ікони мають целительську силу і є багато свідчень про дивовижні зцілення віруючих. Доторкнутись до святинь,стати свідками Чудес Господніх – мрія кожного православного християнина. Сьогодні, завдяки народному депутату України Олександру семеновичу Пресману, вона здійснилась для вірян з Олександрівки та села Світле. “Незабутні емоції та позитивний настрій подарував нам сьогоднішній день. Можливість відвідати святі місця в такій велике християнське свято, як Трійця. Від себе особисто та від імені всіх вчителів, які взяли участь в поїздці, хочеться висловити слова вдячності народному депутату України Олександру Пресманом, який подарував нам такий чудовий день “, – розповіла директор школи в селі Олександрівка Тетяна Біловол.
Божья милість нескінченна в своїх проявах. Нерідко вона дарується через воду, яка в цьому випадку стає цілющою і чудотворною. У нашому краї чимало такої Божої води. Вона б’є з-під землі і збирається в колодязях, купальнях, озерах. Одне з таких цілющих джерел, яке в народі називають «Параскина криниця», «Свята криниця», «Параски джерело», відвідали паломники з Лиманського району. За легендою, так його назвали в пам’ять про дівчину з бідної християнської сім’ї, яка не хотіла бути наложницею місцевого вельможі. Парасковія втекла від нього і гаряче просила Бога про позбавлення від переслідувань. І камінь під нею разверзся, прийнявши в свої надра, а на цьому місці забило джерело з холодною і цілющою водою. Святий мученик Іоанн Сочавський, за переказами, брав з цього ключа воду. Тепер джерело іменується в його честь.
Сьогодні цілющі води течуть у велику купіль та подаються у водопровідні крани. Вода з-під землі б’є дуже холодна – її температура не вище 6 градусів. Але люди кажуть, що скупавшись у ній, ніколи не захворієш. Тільки потрібно випросити благословення у Іоанна Сочавського. Для цього поруч з джерелами побудували невелику підземну церкву, в якій знаходиться ікона Святого.
Вода з джерела має цілющі властивості і, по молитві до Іоанна Сочавського, дає зцілення від багатьох хвороб. Скупались у джерелі та випили цілющої водички і паломники з Лиманського району. Для них це був незабутній день, сповнений Божої Благодаті, незабутніх вражень та молитов, що роблять людину ближче до Бога.

 

Читайте також