Питання Захарівської школи зрушило з місця.

“В кінці тунелю з’явилося світло”
Саме таку назву мала публікація в Захарівському « Новинарі»- місцевій газеті.

«Вже довгих два роки наші діти вимушені навчатися в дві зміни в пристосованих приміщеннях, тісноті, духоті, без можливості повноцінно займатися з усіх предметів. Було написано чимало листів у всі можливі інстанції. Але конкретних зрушень і реального виходу із ситуації, яка склалася, батьки не бачили. Тож наприкінці минулого тижня був кинутий заклик у соціальних мережах і по „сарафанному” радіо зібратися в понеділок біля школи, щоб разом вирішити, як бути далі і як, нарешті, домогтися ремонту нашої школи. Як виявилося, заклик батьків прочитав і народний депутат України Олександр Пресман. А так, як того дня у нього була запланована робоча поїздка до Захарівського району на будівництво сучасного стадіону біля Затишанського НВК, то не поспілкуватися із захарівцями з болючого для них питання Олександр Семенович просто не міг. Тим більше, що і йому і його вірному помічнику депутату Одеської обласної ради Микиті Кузькевичу виявляється було що сказати людям.»,- писав кореспондент.
І справді, до Захарівки завітала команда народного депутата України Олександра Семеновича Пресмана. Народний депутат, як справжній слуга народу, завжди на зв’язку зі своїми виборцями. Сьогодні він зустрівся з батьківським комітетом школи.

«Разом ми зробили за ці роки дуже багато. Я вдячний вам за підтримку. Я вдячний райадміністрації, керівництву школи і депутатському корпусу за те, що ми не стали мірятися де яка партія, а об’єдналися і сьогодні вже маємо початок процесу. Сьогодні виділено 2 млн грн з держбюджету на проведення робіт по зняттю з будівлі статусу аварійності..
Якби сьогодні Захарівка об’єдналася в ОТГ, то ми б змогли силами об’єднаної громади зрушити цю справу з мертвої точки. І надходження були б інші, і можливості в громаді були б інші. Сьогодні у нас ОТГ мають пріоритет.
Завдяки тому, що є ОТГ в Затишші, ми сьогодні там будуємо колосальний стадіон. 13 липня буде урочисте відкриття цього спортивного об’єкта. Всіх запрошую на свято»,- звернувся до людей народний обранець.
Олександр Семенович передав слово члену своєї команди, депутату Одеської обласної ради Микиті Кузькевичу, щоб молодий політик розповів людям про стан справ по найболючішому для Захарівських школярів питанню.

«Цей проект не просто ремонт вікон, ремонт даху. Цей проект включає в себе зняття статусу аварійності. Будуть проведені саме ті першочергові роботи, завдяки яким ми зможемо запустити цю школу. Сьогодні 66 млн грн. це не підйомна сума. Наше завдання зараз зняти статус аварійності і потім, у міру надходження фінансування, під час канікул, проводити ремонт даху, заміну вікон та інші роботи. Ми, спільно з рай- адміністрацією, вели переговори щодо входження в благодійну європейську програму, але, на жаль, вона призначена для переселенців з Донбасу. Про це ми дізналися в самому кінці, коли всі документи були вже зібрані. Пів року роботи нанівець. Після цього ми стали намагатися отримати гроші з обласного бюджету, були на будівельної комісії та отримали рішення комісії, що вони не просять виділити 10 млн грн на початок будівельних робіт, щоб зняти статус аварійності. Але будівельна комісія грошима не розпоряджається. Розпоряджається тільки бюджетна комісія, але на підставі рішення будівельної. Сьогодні у нас є проект, у нас є експертиза, і вони вже просто не могли нам відмовити. Ми не вспіли з подачею документів на сесію, але у нас є гарантійний лист від глави Одеської облради Анатолія Урбанського на ім’я народного депутата України Олександра Пресмана про те, що на найближчій сесії рішення про виділення 10 млн грн на роботи в Захарівській школі буде прийнято. Паралельно ми подали повний пакет документів до фонду ДФРР- Державний фонд регіонального розвитку. У нас є бюджет розвитку – це ті гроші, які ми заробляємо в Одеській області і ми їх направляємо на найважливіші об’єкти – на дороги, на школи, на освітлення. А є гроші, які приходять з Києва з держбюджету і їх розподіляє губернатор, спільно з комісією. Якщо в бюджеті розвитку багато маленьких об’єктів. То тут 3-4 об’єкта в рік, але дуже значні. Ми докладаємо всіх зусиль, що б нашу школу теж туди включили, тому що якщо вона туди потрапляє, то гарантовано 2-3 роки вона буде фінансуватися з держбюджету»,- підкреслив Микита Дмитрович.
Сьогодні в Одеській області обов’язки губернатора виконує Шаталова Світлана Миколаївна. Саме від неї залежить вирішення питання про залучення об`єкту Захарівської ЗОШ до реєстру ДФРР. Світлана Миколаївна ніколи не була у Захарівці, але Микита Кузькевич запросив її приїхати в селище та побачити школу, яка просто стоїть як аварійна, в той час, коли діти не мають де вчитись. Світлана Миколаївна отримала повний пакет документів з цього питання. «Все було б простіше, як би існувала Захарівська ОТГ»,- сказала виконуюча обов’язки губернатора.
Люди почали питати, як же створити об’єднану громаду? Народний обранець докладно розповів та зробив наголос на преференціях, які дає об’єднання .
«Можливо ми поспішили, коли вводили будівлю школи в аварійний стан, але тоді, в 2014, році впала стіна школи в Києві і були жертви серед учнів. Тож ми «дули на воду». Але моя тверда впевненість, що ми не маємо права ризикувати навіть мізинчиком жодної дитини. 9 липня будуть результати тендера і і я буду знати, яка будівельна кампанія буде працювати в Захарівці. Тож прикладу усі зусилля, щоб домовитись про авансоване проведення робіт з подальшою оплатою після отримання коштів з усіх бюджетів: обласного та державного. Запрошую усіх до Затишшя на відкриття стадіону 13 липня і там ми поспілкуємось, а я розповім про результати », – підсумував народний депутат України Олександр Семенович Пресман.

Читайте також